Ветеранів та учасників бойових дій Другої світової війни привітали херсонці

Ветеранів та учасників бойових дій Другої світової війни привітали херсонці

Ветеранів та учасників бойових дій Другої світової війни привітали херсонці
Суспільне Херсон

9 травня 20 херсонців взяли участь у акції, яку організувала громадська організація "А що зробив ти ?" - привітали ветеранів та учасників бойових дій Другої світової війни, які живуть у Херсоні.

Квіти та торти підготували для подарунків волонтери громадської організації "А що зробив ти ?". Квіти надав один із херсонських магазинів, гроші для купівлі тортів передав підприємець, а херсонський хлібокомбінат, де купували солодощі, відпустив їх із 50-відсотковою знижкою, розповіла Анастасія Онищенко.

"Нам подобається радувати людей похилого віку. Вони потребують нашої уваги. Ми як молодь можемо подарувати їм трішки щастя, тепла", - каже волонтерка ГО "А що зробив ти ?" Анастасія Онищенко.

Анна Свинаренко дізналася про акцію та захотіла приєднатися до привітань ветеранів та учасників бойових дій.

"Потрібно пам`ятати завжди, долучатися, допомагати і бути вдячними за те, що зробили для нас наші пращури", - говорить Анна.

Серед тих, кого привітали 9 травня, була Валентина Луценко. Коли розпочалася Друга світова їй було 15 років. Жінка щойно закінчила школу. Ділиться, про ті часи згадувати важко.

"У 17 років мене забрали до Німеччини, там була 2 роки. Була у Магдебурзі, ще в якомусь місті, не пам`ятаю вже. Це були трудові табори. Вони всю молодь забирали. В 45-му, коли нас звільнили, я повернулася додому. Тут було страшно. Зубожіння, голод, все у нас позабирали", - розказала Луценко.

Василю Теодоровичу зараз 96 років. Під час війни служив у прикордонних військах. 9 травня 1945-го року він був у Киргизії. Подзвонили з комендатури, згадує чоловік, та повідомили, що війна скінчилася.

Ветеранів та учасників бойових дій у Другій світовій війні привітали херсонці
Учасник бойових дій у Другій світовій війні Василь Теодорович. Суспільне Херсон

"Ви знаєте, що війна закінчилася? Я кажу, як? Так, вже війна закінчилася. Я вибіг на ганок, дістав пістолет. Всі ми вибігли, почали на радощах стріляти вгору в повітря. Ось так зустріли День перемоги", - говорить учасник бойових дій у Другій світовій війні Василь Теодорович.

Володимиру Степаненку зараз 95 років. До армії, його призвали у 17.

Ветеранів та учасників бойових дій у Другій світовій війні привітали херсонці
Ветеран Другої світової війни Володимир Степаненко. Суспільне Херсон

"Вітаємо вас з Днем перемоги. Бажаємо вам здоров`я, підтримки, дякуємо вам велике, що стояли за нас. Довголіття! "

На початок