Покладанням квітів і хвилиною мовчання: у Хмельницькому відзначили День пам’яті та примирення

Покладанням квітів і хвилиною мовчання: у Хмельницькому відзначили День пам’яті та примирення

Покладанням квітів і хвилиною мовчання: у Хмельницькому відзначили День пам’яті та примирення Фото: Суспільне.

Покладанням квітів та хвилиною мовчання у Хмельницькому відзначили День пам’яті та примирення, сьогодні, 8 травня. Загиблих воїнів у Другій Світовій війні вшановували на військовому кладовищі, що на вулиці Кам’янецькій.

"Розписався на Рейхстазі": ветеран Григорій Атаманюк

Прийшов віддати шану загиблим побратимам і хмельничанин Григорій Атаманюк. Каже: у 1941-му, коли йому було 15-ть, разом з однолітками допомагав партизанам на рідній Віньковеччині. Згодом пішов до війська. Дев’ятнадцятирічним юнаком звільняв Берлін.

Григорій Атаманюк дійшов до Берліна та розписався на Рейхстазі. Фото: Суспільне. Поділля.Фото: Суспільне.

Григорій Атаманюк дійшов до Берліна та розписався на Рейхстазі. Фото: Суспільне. Поділля.

"Ми звільняли Польщу, Німеччину, я дійшов до Берліну. Мою маму під час окупації побили так, що вона ледь вижила. Тож моя мета була дійти до Берліну і знищити фашизм, щоб фашистів більше не було. Я на Рейхстазі написав, що я, Атаманюк Григорій Сергійович, пішов з Кам’янець-Подільської області Віньковецького району село Пилипи Олександрівські, щоб Германія більше на нас не ходила. Я шість років тому був в Німеччині, дивився, де мій надпис. Його там нема, він десь всередині, в Рейхстазі", - розповідає ветеран Другої Світової війни.

На Хмельниччині ще живе 330 ветеранів, які воювали під час Другої Світової війни

На обліку в Хмельницькій обласній організації ветеранів перебуває 230 тисяч людей, розповідає перший заступник голови організації Борис Мельник.

На військовому кладовищі покояться сотні тих, хто загинув, визволяючи Хмельницький від фашистів. Фото: Суспільне. Поділля.Фото: Суспільне.

На військовому кладовищі покояться сотні тих, хто загинув, визволяючи Хмельницький від фашистів. Фото: Суспільне. Поділля.

"Сюди входять і учасники бойових дій Другої Світової війни, особи, які брали участь у виконанні інтернаціонального обов’язку. Сюди також входять і учасники тилу, які під час війни працювали на потреби фронту, і діти війни, і ряд осіб, які народилися у застінках концтаборів. І великий загін людей, які працювали на відбудові після закінчення війни", - каже Борис Мельник.

Додає: з цієї кількості залишилися 330 осіб, які безпосередньо воювали під час Другої Світової.

"Маємо пам’ятати подвиг старших": голова ради ветеранів

Голова Хмельницької міської ради ветеранів Габтульмунер Садиков каже: в місті на обліку в організації перебуває 25,5 тисяч людей, з них 69 тих, хто безпосередньо воював.

У Хмельницькому щороку в День пам'яті та апримирення до меморіального окмплексу прих-одять люди, аби віддати шану полеглим у Другій Свійтовій війні. Фото: Суспільне. Поділля.Фото: Суспільне.

У Хмельницькому щороку в День пам'яті та апримирення до меморіального окмплексу прих-одять люди, аби віддати шану полеглим у Другій Свійтовій війні. Фото: Суспільне. Поділля.

"Для нас цей день пам’ятний. Тому ми прийшли сюди покласти квіти до пам’ятника воїнів-визволителів. Для нас це святе місце, тому ми йдемо без всяких відмовок, розмов. Ми прийшли сюди покласти квіти до пам’ятників визволителям, котрі загинули, звільняючи Хмельниччину. Ми маємо пам’ятати, не забувати подвиг старшого покоління", - каже голова Хмельницької міської ради ветеранів.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди