Херсонська школярка стала фіналісткою національного проєкту "Молодь дебатує"

Херсонська школярка стала фіналісткою національного проєкту "Молодь дебатує"

Херсонська школярка стала фіналісткою національного проєкту "Молодь дебатує" Суспільне Херсон

Одинадцятикласниця Євгенія Подурець з Херсона стала фіналісткою національного проєкту "Молодь дебатує". Цього року через карантин конкурс проводили в онлайн-режимі.

Ольга Пішель - керівниця Всеукраїнського проєкту "Молодь дебатує". Вона розповіла, головна мета цього проєкту – розвиток демократії, це - сприяння розвитку демократії у навчанні, сприяння розвитку демократії у суспільстві та навчання молоді цим навичкам.

Проєкт "Молодь дебатує" проводиться з 2016, розказує його керівниця Ольга Пішель. Цьогоріч у ньому взяли участь 800 учнів з 70 шкіл різних регіонів України. У фіналі змагалися 16 учасників з 10 областей. Серед них херсонка – учениця 11 класу спеціалізованої школи №30 Євгенія Подурець. Вона вдруге взяла участь у конкурсі і цього разу увійшла до четвірки кращих.

"Вона дуже гарно розуміє формат, вона дуже відкрита, в неї дуже гарні знання цієї теми, вона наполегливо готується, вона має гарні аргументи, вона вміє висловлювати свою думку, що також дуже важливо для нас – вона слухає думку іншого", - розповіла Ольга Пшель.

Минулого разу Женя дійшла до півфіналу, цього року стала фіналісткою.

"Своє подальше навчання я не планую зв’язувати з політологією або якимись соціальними науками, мене більше цікавить саме інженерія, але я вважаю, що ті навички, які я отримую від участі у цьому проєкті, будуть надзвичайно корисні мені у житті", - розповіла Євгенія Подурець.

Херсонська школярка стала фіналісткою національного проєкту "Молодь дебатує"Суспільне Херсон

До участі у дебатах Женю готувала її вчителька математики Тетяна Бірюкова. Жінка каже, комунікаційні навички відпрацьовують спочатку на інших учнях класу.

"На регіональному етапі у нас була тема "Чи варто заборонити використання пестицидів на території України?". Так вийшло, що тема була цікава тим, що співпала з усіма цими неприємними подіями в Асканії-Новій саме через пестициди. Тобто, вона настільки була актуальною, що захопилися усі: і учні, і Женя, і інші вчителі, які нам допомагають. А фінальна тема була "Чи має держава забезпечувати онлайн - навчання для дітей?", - говорить Тетяна Бірюкова.

Херсонська школярка стала фіналісткою національного проєкту "Молодь дебатує"Суспільне Херсон

Нагорода за участь у дебатах – цінний досвід, розказує Тетяна Бірюкова. Учасники вчаться користуватися інформацією, структурувати своє мовлення та критично мислити.

"Найважливіші навички, які ми маємо мати у подальшому житті, особливо на наступні 5 років - це вміння критично мислити, вміння обґрунтовувати свою позицію і, на жаль, у школах цьому не навчають, тому саме участь у цьому проєкті стала для мене надзвичайно гарною можливістю розвинути свої навички критичного мислення, вміння вести бесіду, яка ґрунтується саме на фактах, а не на думках. Це був надзвичайно гарний досвід", - розповіла Євгенія Подурець.

За словами Ольги Пішель, проєкт фінансується міністерством закордонних справ Німеччини, участь для школярів безкоштовна.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди