У Кропивницькому невідомі спиляли шість дерев

У Кропивницькому невідомі спиляли шість дерев

У Кропивницькому невідомі спиляли шість дерев
Суспільне: Кропивницький

У Кропивницькому в мікрорайоні Кущівка невідомі спиляли в лісі шість сосен. Виявили це під час обстеження працівники екоінспекції. На території лісу місцеві жителі незаконно облаштовують городи і спилюють дерева – каже директор Компаніївського лісового господарства Олександр Слюсаренко.

П’ятеро кропивничан наводять лад на території соснового лісу в мікрорайоні Кущівка, поряд з дитячим майданчиком.

Вікторія Пилипенко говорить: хочуть, щоб був ліс. “Щоб деревами було засаджено. Жителі зробили собі городи, ми вже з 2016 року боремося з цією проблемою але городи в нас все більше і більше стають. Ліс знищують, а городи засаджують. Раніше копали, а тепер розорюють. Тракторами заїжджають, дерева, пеньки викорчовують. Приїжджали з лісництва кажуть: ми не бачили що тут пеньки, де вони?”

Інна Бабенко каже: 10 нових пеньків зафіксували за два останні місяці. "Де розростаються городи, там пеньки викорчовують. Ми неодноразово звертались до лісничого, він відповідає, що не бачить, де вирубуються дерева, де розростаються городи”.

Начальник відділу державної екоіспекції Придніпровського округу Олександр Яремчук з працівниками екоінспекції обстежили ліс. “Це самовільна рубка. Складемо відповідний акт, розрахуємо збитки і будемо направляти або до поліції для встановлення винних осіб, або, можливо. будемо розраховувати шкоду і пред’являти претензію лісогосподарському підприємству за неналежну охорону і збереження лісового фонду. Одне дерево коштує від 6 до 8 тисяч гривень”.

Додає: городи тут облаштовані незаконно.

Кропивничанин Анатолій облаштував город між соснами. Прізвище своє називати відмовився. “Ну трохи тут займаємо, прибираємо для того, щоб не було бур’яну. В минулому році лісники посадили три дубки. Два пропало, один прийнявся. Тут бур’ян по пояс ріс”.

У Кропивницькому невідомі спиляли шість дерев
Суспільне: Кропивницький

Директор Компаніївського лісгоспу Олександр Слюсаренко каже: позаминулого року засадили дубами ділянку, площею 70 соток.

“Тут раніше створювалися лісові культури, вони зараз зайняли городи і їх знешкодили. Тут треба стояти коло цих городів, сьогодні ми посадили дерева, через тиждень їх може не бути. На людей, які самовільно займають городи, штраф виписати, передати цю справу до суду на самовільний захват землі і потім суд буде вирішувати. Але вони не признаються, ніхто ж не вийде, не скаже, що це я займаю. Це потрібно чисто спіймати, хто тут садить”.

Це урочище, площею 178 гектарів охороняє один працівник лісництва. “Ну ви ж розумієте, ліс – це не склад, це не магазин, що можна закрити. На сьогодні був там один пеньок, на ранок ми можемо бачити десять. Ви ж розумієте, до кожного дерева лісника не поставиш“.

Садити нові дерева тут не планують.

Читайте також

Вибір редакції

На початок