Країни G7 готують механізм протидії пропаганді Росії та Китаю

Країни G7 готують механізм протидії пропаганді Росії та Китаю

Країни G7 готують механізм протидії пропаганді Росії та Китаю
G7. Фото: AP

Група країн "Великої сімки" (G7) розгляне пропозицію Великої Британії щодо створення спільного механізму відповіді на пропаганду Росії та дезінформацію Китаю.

Про це заявив міністр закордонних справ Великої Британії Домінік Рааб в інтерв'ю Reuters.

Зазначається, що Британія визначила Росію як найбільшу загрозу своїй безпеці, хоча в довгостроковій перспективі вважає Китай найбільшим викликом у військовому, економічному і технологічному плані.

"Коли ми бачимо, як там публікують цю брехню, пропаганду чи фейкові новини, ми можемо не просто залишатися осторонь, але мусимо зібратися разом, щоб підготувати спростування та, чесно кажучи, надати правду для жителів як цієї країни, а також для Росії чи Китаї та для всього світу", — сказав Рааб.

Механізм протидії Росії та Китаю планують розглянути найближчим часом у Лондоні під час особистої зустрічі глав МЗС країн G7, яка є першим "живим" заходом за останні два роки.

Що відомо

  • У червні 2020 року Євросоюз офіційно звинуватив Китай та Росію в проведенні цілеспрямованих масштабних онлайн-кампаній з дезінформації про СOVID-19 з метою підриву європейської демократії та покращення власного іміджу.
  • 30 квітня 2021 року Росія заборонила в'їзд вісьмом європейським дипломатам та посадовцям, в тому числі Осі Скотт, у відповідь на санкції з боку ЄС щодо шістьох російських громадян.
  • 1 травня МЗС Швеції викликало посла Росії після того, як Кремль запровадив санкції проти голови шведської Лабораторії хімічної, біологічної, радіаційної та ядерної безпеки Дослідницького інституту тотальної оборони Оси Скотт.
  • Усі 27 держав Євросоюзу засудили запровадження Кремлем санкцій проти восьми громадян ЄС.
  • Європарламент ухвалив резолюцію "щодо Росії, справи Олексія Навального, нарощування військ на кордоні України та напади Росії в Чехії", в якій описано механізм впливу на РФ в разі нападу на Україну.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок