Річний тариф на газ. Скільки платитимуть споживачі Кіровоградщини

Річний тариф на газ. Скільки платитимуть споживачі Кіровоградщини

Річний тариф на газ. Скільки платитимуть споживачі Кіровоградщини Суспільне Кропивницький

7 гривень 96 копійок – така ціна кубометру газу буде для жителів області з 1 травня. Це річний тариф, діятиме він до 30 квітня наступного року – розповів голова компанії "Нафтогаз" в області Максим Рабінович. Протягом цього часу постачальникам забороняється збільшувати вартість газу.

У селі Дар`ївка Кропивницького району газопостачання немає. Жителька села Тамара Нетребенко топить плиту у будинку дровами.

"Зараз я спалюю два відра. І в хаті вже не витримаєш – тепло. А у січні – то два відра дров, і дивлячись яка погода – буває і відро вугілля, буває півтора, по-різному”.

Каже: дохід родини – господарство і пенсія 2 тисячі 200 гривень. На опалення щомісяця витрачає до 4 тисяч.

"На зиму купуємо півтори тонни вугілля і машину дров. Машини – це звичайно мало, не вистачає, десь півтори машини дров. Тонна вугілля більш як 7 тисяч, 7400, не пам’ятаю. Ну, ми на 10 тисяч гривень беремо дві машини дров. Ну, півтори. Машина дров – 10 тисяч, десь 15 тисяч треба”.

Жителька села Велика Северинка Кропивницького району Євдокія Ігнатова живе у газифікованому будинку.

"Газ звичайно використовуємо і їсти готуємо, і у будинку топимо. Але ж тільки економимо. Ось котел поставили, тут стояв чавунний, але він брав газу хтозна-скільки. Цей менше, але все одно, щоб мій будинок отопити, треба кубів 500-600. Площа будинку – 86 метрів квадратних. Економлю, звичайно. Буває, і 10 градусів в мене вдома взимку, але мені зять поставив буржуйку, то я ще дровами підтоплюю”.

Показує платіжки за газ.

"За січень 2021 року випалила 200 кубів, тому що більше я не могла оплатити. Ціна 7.22 була, вийшло в мене в межах 1444 гривні. За лютий теж витратила я, але тут газ дешевше був, 6 грн 86 коп. Кубів теж 200, але я б витратила і 400, але немає як платить".

Дохід жінки – пенсія.

“Я живу одна. В мене пенсія – 2400 грн. Як літом – то ще нормально, а зимою мені субсидію дають. Якби ж тільки на газ, а так – за світло треба ще заплатити, за трубу".

Нині для споживачів газу в області діє тариф 6 гривень 99 копійок. Від завтра, 1 травня, вартість газу зросте на 97 копійок і буде 7 гривень 96 копійок. Це ціна без послуги доставки газу – нині вона коштує 1 гривню 92 копійки за кубометр. Разом за газ і його доставку вартість кубометру газу буде – 9 гривень 88 копійок.

"З 1 травня всі споживачі автоматично переведені на фіксований річний тарифний план. Кожен постачальник зможе ще надавати будь-які комерційні пропозиції – тарифні плани. Якщо клієнт хоче – він може змінити чи постачальника, чи тарифний план, якщо він розуміє, що цей тарифний план може буде у майбутньому, у наступних місяцях кращим, ніж його фіксований", – каже голова газопостачальної компанії "Нафтогаз" в області Максим Рабінович.

Газ для населення в Україні постачають понад півсотні компаній. 21 з них встановили річну ціну газу з 1 травня 7 гривень 96 копійок .

Найнижчий річний тариф пропонує підприємство з Луцька – це 7 гривень 88 копійок. Найвищий – 13 гривень 50 копійок за кубометр газу – підприємства з Чернівців, Херсона і Одеси.

Побутовими споживачами газу в Україні є 12 з половиною мільйонів людей. Газом від компанії "Нафтогаз" користуються мільйон 600 тисяч українців, з них – 251 тисяча жителів Кіровоградської області.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди