На аукціоні Christie’s планують продати "Міст Трінкетай" Ван Гога за 30 мільйонів доларів

На аукціоні Christie’s планують продати "Міст Трінкетай" Ван Гога за 30 мільйонів доларів

На аукціоні Christie’s планують продати "Міст Трінкетай" Ван Гога за 30 мільйонів доларів

13 травня у Нью-Йорку відбудеться аукціон Christie’s, на якому виставляється одна з картин Вінсента Ван Гога "Міст Трінкетай" (відео). За оцінками експертів, робота може піти з молотка за 25 - 35 мільйонів доларів. Для колекціонерів це буде можливість придбати картину Ван Гога періоду в Арлі, коли художник відрізав собі вухо та потрапив до лікарні з нервовим зривом. За два роки після цього він вчинить самогубство.

"Міст Трінкетай" (Le Pont de Trinquetaille чи Le Pont à Trinquetaille) Ван Гог написав у червні 1888 року. На картині розміром 65 на 81 см зображено автомобільний шлях через річку до передмістя Трінкетай. Мольберт Ван Гога стояв на набережній недалеко від Жовтого будинку, у якому він знімав чотири кімнати, і де згодом оселився Поль Гоген.

Це один з небагатьох пейзажів найвідомішого творчого періоду Ван Гога в Арлі, де він створив "Зоряна ніч", "Жовтий будинок", Дорога біля Арля", цикл "Соняшники", "Міст де л'Англуа", Нічна тераса кафе" тощо. "Міст Трінкетай" написано у впізнаваному стилі художника, в теплій яскравій гамі кольорів. У листі до брата Тео художник написав, що "небо та річка на картині мають колір абсенту; люди, що спираються на парапет, майже чорні; залізний міст - синій з яскраво-оранжевою нотою".

На аукціоні Christie’s планують продати "Міст Трінкетай" Ван Гога за 30 мільйонів доларівAP

Найзагадковішим елементом картини є фігура дівчини на передньому плані. Її блакитна сукня, складена з відблисків фарби, надає їй майже прозорий вигляд. У неї відсутні риси обличчя, а права рука, покладена на лоб, - це поза, яка наводить на думку про меланхолію.

Ван Гог згадував про неї у листуванні з художником Джоном Расселом. У листі від 17 червня 1888 року він пише про "брудну дівчинку, яку я бачив сьогодні вдень, коли малював вид на річку".

Картину Вінсент подарував своєму братові Тео, 18 серпня 1888 року. Після смерті Тео, роботу успадкувала його вдова.

В останній раз картину бачили на аукціоні Christie’s в Нью-Йорку в листопаді 2004 року, пейзаж Le Pont de Trinquetaille був проданий за 11,2 млн доларів, що нижче тодішньої попередньої оцінки в 12 млн. доларів. До цього в листопаді 1999 року, картина була продана на Christie’s за $ 15,4 млн. доларів. Останній раз пейзаж виставлявся в 2016 році в музеї Мунка в Осло в рамках виставки, присвяченій Ван Гогу і Едварду Мунку, яка згодом також побувала в музеї Ван Гога в Амстердамі.

Сестра ван Гога сплатила за лікування у психіатричній лікарні, продавши 17 картин художника

"Марення унаслідок алкоголізму". Дослідники розповіли про хворобу Ван Гога

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше