МЗС України засудило позбавлення Гончаренка права виступу у ПАРЄ

МЗС України засудило позбавлення Гончаренка права виступу у ПАРЄ

Ексклюзивно
МЗС України засудило позбавлення Гончаренка права виступу у ПАРЄ
УНІАН

Міністерство закордонних справ виступило проти рішення позбавити на три місяці права виступу члена постійної делегації Верховної ради у Парламентській асамблеї Ради Європи Олексія Гончаренка (фракція "Європейська Солідарність") після скарги російського депутата Петра Толстого.

Про це Суспільному повідомили у пресслужбі МЗС.

"Міністерство закордонних справ України висловлює підтримку українській делегації в ПАРЄ та засуджує дискримінаційне ставлення до одного із її членів", – зазначили у міністерстві.

Як підкреслили у МЗС, рішення Регламентного комітету ПАРЄ дисонує із зухвалою поведінкою делегації Росії, яка прикриває та виправдує агресивні дій російського керівництва проти країн-сусідів.

"Переконані, що ПАРЄ має відігравати ту важливу роль, якою її наділили батьки-засновники. Насамперед це стосується ефективного захисту верховенство права, прав людини та демократії в усіх державах-членах Ради Європи. Лідерство організації особливо потрібне зараз для протидії протиправним діям Росії, яка, зневажаючи демократичні норми, розв’язала збройну агресію в центрі Європи та чинить масові порушення прав людини на окупованих нею територіях України, Грузії та Молдови", – наголосили у пресслужбі міністерства.

27 квітня Олексія Гончаренка піддали дисциплінарним санкціям у ПАРЄ через скаргу голови російської делегації депутата Держдуми Росії Петра Толстого. Депутата позбавили слова в асамблеї на три місяці.

Що відомо

  • Парламентська асамблея Ради Європи під час засідання у Страсбурзі 25 січня підтримала оскарження повноважень російської делегації. У квітні 2014 року після анексії Криму російську делегацію було позбавлено права голосу в ПАРЄ. Асамблея продовжувала дію санкцій, оскільки Росія відмовлялася виконати резолюції Асамблеї, зокрема припинити анексію півострова та збройну агресію на Донбасі. На знак протесту Росія відмовилася брати участь у засіданнях ПАРЄ та перестала сплачувати внески.
  • У червні 2019 року ПАРЄ змінила регламент, чим скасувала усі серйозні санкції проти національних делегацій, такі як позбавлення права голосу, виступів та представництва в асамблеї. Відтак РФ повернулася до Асамблеї.
  • Раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба запропонував колегам з країн Європейського Союзу запровадити секторальні санкції проти Росії через загострення безпекової ситуації на кордоні з РФ.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок