Розпалювання політичних суперечок. У ЄМС пояснили, чому Білорусь не допустили на Євробачення

Розпалювання політичних суперечок. У ЄМС пояснили, чому Білорусь не допустили на Євробачення

Розпалювання політичних суперечок. У ЄМС пояснили, чому Білорусь не допустили на Євробачення Eurovision

Цього року Білорусі довелося заборонити участь у Євробаченні після того, як вона неодноразово подавала пісні із закликами до боротьби з інакомисленням й ризиком політизувати музичний конкурс.

Про це заявив генеральний директор Європейськької мовної спілкиЄМС є найбільшою у світі професійною асоціацією телерадіомовників і станом на 2007 рік має 74 активних члени з 55 країн Європи, Північної Африки та Близького Сходу, а також 43 асоційованих члени з інших 25 країн.ЄМС є організатором конкурсів сімейства «Євробачення» (пісенний конкурс Євробачення, дитячий пісенний конкурс Євробачення, танцювальний конкурс Євробачення). (European Broadcasting Union) Ноель Курран, повідомляє The Guardian.

"Ми провели консультації, а також мали власні занепокоєння... і вирішили заборонити (Білорусі — ред.) брати участь (у конкурсі — ред.) цього року", — сказав Курран.

За його словами, Білорусь продовжує вживати жорстких заходів проти антиурядових протестів у країні, а також Курран визнав, що майбутні заявки можуть розпалити політичні суперечності на конкурсі.

Читайте також: Європейський мовний союз відмовив Білорусі в участі у "Євробаченні". За що

Також у ЄМС чітко розуміють, що потрібно робити у подібних ситуаціях, взявши до уваги висновки експертів щодо текстів пісень, які були запропоновані білоруським державним телерадіомовником для участі у конкурсі цього року.

Було виявлено, що пісня з назвою "Я навчу тебе", містить "підсвідомі політичні підтексти та значення", включаючи рядок "Я научу тебя ходить по струночке". При цьому додається, що текст другої пісні гурту "Галаси ЗМеста" визнані також "надмірно політичними".

Курран додає, що існує складність у тому, аби розглядати пісні учасників як своєрідні політичні посилання: "Наше бачення цілком зрозуміле, особливо з огляду на те, що відбувається у Білорусі й на тлі того, що сталося після виборів минулого року".

Читайте також: Фольклорна експедиція Go_A у Чорнобилі | HALLO, Євробачення!

Що передувало

Гурт "Галаси ЗМеста" запропонував для конкурсу "Я навчу тебе” з неоднозначним політичним підтекстом.

Колишні "КВНщики" з міста Барановичі утворили гурт близько 10 років тому. Але навіть у межах Білорусі про них донедавна ніхто не чув. З початком протестів проти Олександра Лукашенка гурт почав публікувати відео з піснями, в яких висміював білоруську опозицію та її лідерів.

9 березня стало відомо, що саме цей гурт представлятиме країну на конкурсі "Євробачення" з піснею "Я навчу тебе", яка, зокрема, містить такі рядки:

"Я научу тебя плясать под дудочку,

Я научу тебя клевать на удочку,

Я научу тебя ходить по струночке,

Ты будешь радоваться всему".

За добу після публікації відео на YouTube-каналі Євробачення-2021 його переглянули понад 300 тисяч разів. Кількість дізлайків — 24 тисячі, значно перевищувала число позитивних реакцій — 3, 2 тисяч реакцій.

Наразі це відео зникло з офіційного YouTube-каналу конкурсу, а Європейський радіомовний союз (EBU) опублікував заяву щодо білоруських учасників.

Як йшлося в повідомленні, в межах регулярної процедури EBU ретельно вивчив "Я навчу тебе", аби переконатися, що вона відповідає правилам змагань. Висновок організаторів — пісня ставить під сумнів неполітичний характер конкурсу та може негативно вплинути на його репутацію.

ЄМС доповідав, що вони повідомили Белтелерадіокомпанію, що в теперішньому форматі пісня не може брати участь у конкурсі. На "Євробачення" необхідно було подати змінену версію або нову роботу, яка відповідає його правилам. У протилежному випадку Білорусь погрожували дискваліфікувати.

Читайте також

Тарас Шевченко про Go_A та сім’ю — у влозі "HALLO, Євробачення!"

Як Білорусь відсвяткувала День волі

У Мистецькому арсеналі відкриється нова виставка — її присвятили білоруським протестам

У Білорусі затримали лідера опозиційної партії

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше