Міносвіти перевірить кандидатську нардепа Киви. Який порядок

Міносвіти перевірить кандидатську нардепа Киви. Який порядок

Міносвіти перевірить кандидатську нардепа Киви. Який порядок УНІАН

Міністерство освіти і науки перевірить кандидатську дисертацію нардепа від ОПЗЖ Іллі Киви, який захистив кваліфікаційну роботу та отримав відповідний науковий ступінь 26 квітня.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив заступник міністра освіти Андрій Вітренко.

"Відповідно до позиції МОН, я хочу сказати, що в цьому захисті ми бачимо прояв свободи закладів вищої освіти. В автономному закладі вищої освіти функціонувала Спеціалізована вчена рада, яка своїм рішенням визнала дисертаційну роботу шановного пана такою, що відповідає формальним вимогам, які висуваються до цих дисертаційних робіт. Але хочу сказати, що від процедури захисту і до процедури підтвердження та затвердження рішення вченої ради атестаційною комісією міністерства буде ще подоланий важкий шлях", – зазначив він.

Читайте також: "На 101% справжня робота". Кива переплутав прізвище наукового керівника своєї дисертації

При цьому станом на 27 квітня МОН не отримало атестаційну справу Киви, інформує Радіо Свобода.

"Станом на 27 квітня 2021 року атестаційна справа здобувача наукового ступеня кандидата наук з державного управління Іллі Киви до МОН України не надходила, тому документально підтвердженого факту успішного захисту дисертації Іллею Кивою у спеціалізованій вченій раді Д 26.891.02 Інституту підготовки кадрів державної служби зайнятості у Міністерстві немає", – повідомила виданню пресслужба міністерства.

Як перевірятимуть роботу

Чинна законодавча база свідчить про те, що після отримання атестаційної справи МОН має розглянути документи та перевірити дисертацію на дотримання спеціалізованою вченою радою вимог нормативно-правових актів щодо наукової атестації. Після цього відповідну експертизу має провести експертна рада МОН з державного управління.

Після ухвалення радою відповідного рішення міністерство може надіслати наукову роботу та атестаційну справу претендента на ступінь для додаткового розгляду до іншої спеціалізованої вченої ради або до закладу вищої освіти чи наукової установи.

Читайте також: У Черкасах науковець спалив диплом на знак протесту проти захисту дисертації Киви

Відповідно до процедури, описаної в постанові Кабміну, МОН має чотири місяці, аби ухвалити остаточне рішення щодо кандидатських дисертацій, для докторських цей період триває впродовж шести місяців.

Протягом цього часу комісія проводить експертизу захищеної дисертації і готує експертні висновки. У разі потреби може повторно запросити на своє засідання здобувача наукового ступеня, його наукового керівника і керівника вченої ради, де проводився захист дисертації.

Науковий ступінь кандидата наук надалі може присвоїти Міністерство освіти та науки.

Що відомо

  • 26 квітня народний депутат від "Опозиційної платформи — За життя" Ілля Кива захистив кандидатську дисертацію із державного управління. Члени атестаційної комісії одностайно проголосували за надання нардепу ступеня "кандидата наук".
  • Захист проходив у Інституті підготовки кадрів держслужби зайнятості. Тема дисертації нардепа — "Механізми впливу громадянського суспільства на державне регулювання правоохоронної діяльності (на прикладі країн ЄС та України)".
  • Ілля Кива назвав необґрунтованими звинувачення щодо невідповідностей у його дисертації.
  • Науковим керівником Киви вказано заступника директора Всеукраїнської громадської організації "Центр дослідження проблем публічного управління", професора Володимира Гурковського.
  • Під час захисту невідомі особи блокували двері аудиторії, в якій проходив захист нардепа, а журналістів не пускали у приміщення. Згодом їх пустили всередину й посадили в окреме приміщення, де вони дивилися онлайн-трансляцію захисту дисертації Киви.
  • Після отримання ступеня нардеп зможе отримати надбавку 15% до посадового окладу.
  • Журналісти Bihus.Info повідомили, що Кива збрехав про конференції і додав до своєї дисертації фальшиві довідки.
  • 27 квітня депутати Львівської облради звернулися до президента України, Верховної Ради України, Кабміну щодо скасування рішення спеціалізованої вченої ради про присудження наукового ступеня народному депутатові України від політичної партії "Опозиційна платформа – За життя" Іллі Киві.Також вони проголосували за проведення розслідування обставин захисту дисертації.
  • Львівський учений спалив свій диплом на знак протесту проти дисертації Киви. Засновник Черкаської школи підприємництва Іван Подолян також на знак протесту спалив свій диплом кандидата економічних наук.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди