Менше секунди. Американські вчені відкрили новий спосіб нейтралізації коронавірусу

Менше секунди. Американські вчені відкрили новий спосіб нейтралізації коронавірусу

Менше секунди. Американські вчені відкрили новий спосіб нейтралізації коронавірусу

Вчені з Техаського університету A&M виявили спосіб, який дозволяє знищувати вірус SARS-CoV-2 менш ніж за секунду.

Про це повідомляє видання Phys.org.

Професор кафедри електротехніки та обчислювальної техніки Техаського університету A&M Арум Хан разом з колегами зумів виявити, що нагрівання розчину зі зразками вірусу до 72 градусів за Цельсієм протягом менш ніж секунди зменшує кількість вірусу в 100 тисяч разів, що фактично є його повною нейтралізацією.

Застосування термальної обробки для нейтралізації коронавірусу використовували і раніше, але у в попередніх дослідженнях температура застосовувалася від однієї до 20 хвилин, що значно утруднювало практичне використання даної технології боротьби із вірусом.

Відкритий вченими спосіб нейтралізації вірусу є не тільки більш ефективним та практичним рішенням для зупинки розповсюдження COVID-19 повітряно-крапельним шляхом, але також дозволяє застосовувати цей метод у вже існуючих системах, таких як опалення, вентиляція та кондиціонування. Крім того, технологія може бути застосована проти інших вірусів, таких, як вірус грипу, які також поширюються повітряно-крапельним шляхом.

Що відомо

  • Вчені встановили, що сонячне світло може інактивувати коронавірус за 10-20 хвилин, що у вісім разів швидше, ніж вважалося раніше.
  • Співробітники Інституту молекулярної біології і генетики заявили про виявлення нових мутацій у штаму вірусу SARS-CoV-2, раніше виявленого на території Великої Британії.
  • За даними вчених, спалах COVID-19 в Ухані наприкінці 2019 року міг бути пов’язаний із торгівлею тваринами.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок