Допомога “чорнобильцям” Дніпропетровщини: 6 мільйонів на санаторне лікування, 3 мільйони — на ліки

Допомога “чорнобильцям” Дніпропетровщини: 6 мільйонів на санаторне лікування, 3 мільйони — на ліки

Допомога “чорнобильцям” Дніпропетровщини: 6 мільйонів на санаторне лікування, 3 мільйони — на ліки Голос Громади

На 2021 рік на виплату “чорнобильцям” Дніпропетровської області грошових компенсацій та допомоги з державного бюджету виділено 52,5 мільйони гривень. Протягом першого кварталу 2021 року 14,5 тисячам осіб визначених законом категорій чорнобильців вже виплачено допомогу на суму понад 20 мільйонів гривень. Про це в ефірі програми “Сьогодні. Головне” повідомила представниця департаменту соцзахисту населення облдержадміністрації Тетяна Лахнова.

За словами посадовиці, з місцевих бюджетів цього року на компенсації та допомоги передбачено видатки у сумі 32,1 мільйони гривень. Зокрема, у Дніпрі на придбання санаторно-курортних путівок “чорнобильцям” 2-ої категорії передбачено 2,1 мільйони гривень, з держбюджету на санаторно-курортне лікування — 6,1 мільйони. З обласного бюджету на зубопротезування та безоплатні ліки для чорнобильців 1-ої категорії виділено 3,3 мільйони гривень.

Втім, як зазначив у ефірі програми “Тема дня” Українського радіо Дніпро голова обласного осередку Всеукраїнської організації інвалідів “Союз Чорнобиль України” Олег Геращенко, у великих містах чорнобильці більш захищені, ніж у маленьких громадах.

“У Дніпрі більш захищені, для вдів виділяється певна сума, купуються путівки для другої категорії. Але більше турбують маленькі міста і маленькі райони. Дуже страждають друга і третя категорії “чорнобильців”, які отримують мінімальні пенсії”, - каже Олег Геращенко.

До того ж, за словами учасника ліквідації аварії на ЧАЕС, дніпрянина Олександра Кучеренка, вже протягом десяти років незмінною лишається сума компенсації на продукти харчування — це 402 гривні на місяць для “чорнобильців” 1-ої категорії та 204 гривні — для 2-ої категорії.

Такі ж суми називає і голова ради Криворізької міської організації ВГО “Союз Чорнобиль Україна” Олексій Цибань в ефірі “Теми дня” на Українському радіо Кривий Ріг.

“На жаль, ми та категорія, яка не може харчуватися абиякими продуктами. Ми порахували: у звіринці мавпі на фрукти виділяють на день 209 гривень, а “чорнобильцю” 1-ої категорії — 402 гривень на місяць, та й ті затримують. У нашому місті прохарчуватися, як то рекомендують, необхідно хоча б мінімум 900-1000 гривень відшкодування”, - говорить Олексій Цибань.

Не зростає протягом останніх 16 років і розмір щорічної допомоги на оздоровлення. Про це в ефірі “Теми дня” Українського радіо Дніпро повідомила представниця департаменту соціального захисту населення ОДА Ірина Криворучко.

“Це 120 гривень для “чорнобильців” І та ІІ групи інвалідності, для дітей з інвалідністю — 90 гривень. Для “чорнобильців” 3-ої категорії — 75 гривень”, - розповіла посадовиця.

На території Дніпропетровської області мешкає 9083 учасники ліквідації наслідків Чорнобильської аварії, 3223 — потерпілі від катастрофи, 2547 осіб з інвалідністю (внаслідок трагедії на ЧАЕС), 1950 дітей і 1978 вдів, чоловіки яких померли внаслідок аварії.

Якщо взяти особу середньостатистичного ліквідатора, то за словами Олексія Цибаня, це чоловік, який має невелику пенсію та кілька захворювань. Десь 20% ліквідаторів потребують поліпшення житлових умов. У більшості з них втрачені трудові навички через хвороби.

Читайте також

- У 1986 році дніпрянин Геннадій Григоренко провів місяць у зоні відчуження

- Понад півтора мільйона людей наразі лікуються від наслідків Чорнобильської катастрофи — МОЗ

- "Аварія на ЧАЕС була запрограмованою": експерти розповіли про міфи катастрофи

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди