Бразилія відмовилася від реєстрації російської вакцини "Спутник-V"

Бразилія відмовилася від реєстрації російської вакцини "Спутник-V"

Бразилія відмовилася від реєстрації російської вакцини "Спутник-V"
facebook

Бразильський регулятор охорони здоров'я Anvisa у понеділок, 26 квітня, відхилив реєстрацію російської вакцини “Спутник-V” від коронавірусної хвороби COVID-19. У організації вбачають у вакцині "ризики та серйозні дефекти" для здоров'я.

Про це повідомляє Reuters.

"П'ять членів правління Anvisa одноголосно проголосували за незатвердження російської вакцини після того, як дослідники виявили "неспростовні ризики" та "серйозні" дефекти, посилаючись на відсутність інформації, що гарантує її безпеку, якість та ефективність", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що беручи до уваги всю представлену документацію й отримані дані, "характерні ризики" були занадто великими. В Anvisa додають, що вирішальною проблемою була наявність у вакцині аденовірусу, який міг розмножуватися, що є "серйозним" дефектом.

Читайте також: Понад 60% українців підтримують відмову від закупівлі російської вакцини "Спутник-V" — опитування

За даними Worldometers, станом на 27 квітня загалом у Бразилії виявлено понад 14,3 млн випадків коронавірусної хвороби COVID-19 (3-є місце у світі), померли через наслідки хвороби 392204 особи, видужали — понад 12,8 млн осіб. За даними Ourworldindata, станом на 25 квітня у Бразилії від коронавірусу вакциновано понад 26,8 млн осіб.

Що відомо про "Спутник-V"

Гам-КОВІД-Вак, торгова марка “Спутник-V” — вакцина проти коронавірусної хвороби COVID-19, розроблена російським Національним дослідницьким центром епідеміології і мікробіології імені Гамалії.

10 грудня 2020 року цією вакциною розпочалася масова вакцинація від коронавірусу в РФ. Дані про ефективність і випробування вакцини розкритикували західні експерти. Попри це, в опублікованому пресрелізі розробники російської вакцини стверджують, що її ефективність "на 42-й день після першої ін'єкції перевищує 95%" (всього потрібно дві ін'єкції з перервою у три тижні).

Що відомо

  • На початку квітня президент Аргентини Альберто Фернандес, який раніше прищепився російською вакциною "Спутник V", отримав позитивний результат антиген-тесту на COVID-19.
  • Наприкінці березня цього року прем'єр-міністр Словаччини Ігор Матович подав у відставку на тлі скандалу з реєстрацією російської вакцини "Спутник V".
  • Бразильська державна агенція з санітарного нагляду (Anvisa) вдруге призупинила розгляд заявки щодо реєстрації російської вакцини "Спутник V".
  • У січні цього року Угорщина стала першою країною-членом Європейського союзу, яка сертифікувала російську вакцину проти COVID-19.
  • Також у січні президент Мексики Андрес Мануель Лопес Обрадор захворів на COVID-19 та заявив про наміри обговорити з президентом Росії Володимиром Путіним постачання російської вакцини до Мексики.
  • 15 квітня стало відомо, що Іран придбав 60 мільйонів доз російської вакцини "Спутник-V"
  • 19 квітня Аргентина придбала 800 тисяч доз російської вакцини "Спутник-V".

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок