Криза через російську вакцину: прем'єр Словаччини йде у відставку

Криза через російську вакцину: прем'єр Словаччини йде у відставку

Криза через російську вакцину: прем'єр Словаччини йде у відставку
АР

Прем'єр-міністр Словаччини Ігор Матович заявив про свою відставку і запропонував міністру фінансів Едуарду Хегеру обмінятися посадами. Це сталося на тлі скандалу з реєстрацією російської вакцини "Спутник V".

Як повідомляє словацьке видання Pravda, обидва чиновники представляють партію OĽaNO ("Звичайні люди та незалежні особистості").

Матович вибачився перед громадянами країни за тритижневу політичну кризу, в якій брали участь представники коаліційних партій OĽANO, Za lidí і Sme rodina. Представники партії SaS ("За свободу і солідарність"), якi через скандал оголосили про вихід з коаліції, підтримали рішення прем’єра та заявили про готовність повернутися до уряду. Це дозволяє зберегти коаліцію та уникнути дочасних виборів у Словаччині. Своєю чергою, Хегер повідомив про намір зустрітися з представниками політичних сил, а також із президенткою Словаччини Зузанною Чапутовою.

Що передувало

Словаччина зіткнулася з політичною кризою на початку березня після того, як прем'єр Матович вирішив особисто зустріти в аеропорту міста Кошице 200 тисяч доз російської вакцини "Спутник V". Він навіть зібрав там з цього приводу пресконференцію та подякував Росії за співпрацю. Після цього дві невеликі партії — SaS та Za Ludí ("За народ") — заявили про вихід із правлячої коаліції. Але Матович відкинув критику, заявивши, що не вважає рішення зустріти російську вакцину проблемою.

Врешті-решт, через цей скандал з уряду пішли шестеро міністрів, що загрожувало уряду Матовича втратою більшості у словацькому парламенті й проведенням дострокових виборів. Словаччина стала другою країною в ЄС після Угорщини, яка закупила російську вакцину від коронавірусу, не чекаючи її схвалення європейським регулятором.

Що відомо

  • 18 березня уряд Словаччини підтримав рішення щодо продовження надзвичайного стану в країні через загрозу COVID-19 на 40 днів.
  • Угорщина стала першою країною-членом Європейського союзу, як сертифікувала російську вакцину проти COVID-19.
  • У січні президент Мексики Андрес Мануель Лопес Обрадор захворів на COVID-19 та заявив про наміри обговорити з Володимиром Путіним поставки російської вакцини до Мексики.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок