Країни Вишеградської групи виступили проти продовження будівництва "Північного потоку - 2"

Країни Вишеградської групи виступили проти продовження будівництва "Північного потоку - 2"

Країни Вишеградської групи виступили проти продовження будівництва "Північного потоку - 2"
АР

Польща, Чехія, Угорщина і Словаччина вважають, що будівництво "Північного потоку-2" це згубний проєкт, який загрожує європейській безпеці.

Про це під час пресконференції за підсумками зустрічі представників країн Вишеградської групи заявив заступник міністра закордонних справ Польщі Шимон Шинковський вель Сенк.

"Обговорювали питання про те, як запобігти енергетичній залежності Європи від Росії і як переконати німецьких партнерів, що будівництво "Північного потоку-2" - згубний проєкт. Я хочу вас запевнити, що усі країни Вишеградської групи, хоча їхні думки й розбіжні щодо деяких питань, впевнені, що наша безпека має ключове значення і що агресивні дії Росії не можуть залишитися непоміченими", — заявив він.

Окрім того, в ухваленій під час зустрічі декларації прем'єр-міністри Польші, Угорщини та Словаччини висловили повну солідарність з Чеською Республікою, у зв'язку з причетністю російських агентів до вибуху на складі боєприпасів у Врбетицях у 2014 році.

"Прем'єр-міністри засуджують цей акт агресії та порушення міжнародного права, що здійснила Росія на європейській території. Було обговорено широкий спектр подій останніх тижнів. Дії окремих країн показують, як ми маємо реагувати на багатовимірну ескалацію. Сьогодні прем'єр-міністри Вишеградської групи зібралися, щоб висловити солідарність з чехами, а також обміркувати, як далі діяти, як реагувати та як переконати решту союзників діяти. Було обговорено, як діяти довгостроково та комплексно", — зазначив Шинковський вель Сенк.

Що відомо

  • Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький та голова уряду Словенії Янез Янш закликали Німеччину вийти з проєкту будівництва російського газопроводу "Північний потік-2", заявивши, що це дестабілізує Європу.
  • Французька страхова компанія "АХА" вирішила вийти з проєкту будівництва російського газопроводу "Північний потік-2".
  • Міністри закордонних справ України та Польщі Дмитро Кулеба та Збігнєв Рау закликали США зробити все можливе для закриття проєкту "Північний потік 2".
  • Російський газогін "Північний потік-2" планували добудувати наприкінці 2020 року. Разом з іншими російськими транзитними газогонами він дасть змогу перебрати на себе майже весь обсяг газу, який нині проходить Україною і приносить їй суттєві доходи, що сягають близько 3% від усього ВВП держави.
  • США ввели санкції щодо компаній, які беруть участь у проєкті "Північний потік-2". Санкції торкнулися компаній, що споруджують газопровід, а також топменеджерів цих компаній, які можуть втратити можливість отримати американську візу і зіткнутися з блокуванням транзакцій, пов'язаних з їхньою нерухомістю або активами в США.
  • 8 вересня 2020 року президент США Дональд Трамп заявив, що готовий підтримати зупинку будівництва російського газопроводу "Північний потік-2" через отруєння російського опозиційного політика Олексія Навального. Запровадження санкцій було підтримане Конгресом США в грудні.
  • Німеччина виступає проти американських санкцій, запроваджених проти будівництва російського газогону "Північний потік-2".
  • МЗС України привітало нещодавнє рішення Федеральної мережевої агенції Німеччини, яка відхилила заявку компанії-оператора газопроводу "Північний потік-2" на звільнення від регулювання ЄС.
  • Пізніше генеральний суд Європейського союзу виніс рішення про те, що газопровід "Північний потік-2" має діяти відповідно до регулювання ЄС і не має права на виняток.
  • Канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявляла, що газопровід "Північний потік-2" треба добудувати до кінця.

Вибір редакції

На початок