Страхова компанія АХА вийшла з проєкту "Північний потік-2" через санкції США

Страхова компанія АХА вийшла з проєкту "Північний потік-2" через санкції США

Страхова компанія АХА вийшла з проєкту "Північний потік-2" через санкції США
АР

Французька страхова компанія "АХА" вирішила вийти з проєкту будівництва російського газопроводу "Північний потік-2".

"Як й інші, ми вирішили відмовитись від цього проекту", - заявив Олбан де Мейлі Несле, директор з питань ризиків та інвестицій компанії під час річного звіту, передає Le Figaro.

Рішення компанії було ухвалено на тлі санкцій, які ухвалили США проти компаній-учасниць проєкту.

Раніше про припинення фінансування заявила також німецька нафтогазова компанія Wintershall Dea. Однак, за словами представників цієї компанії, вона виплатила "Газпрому" заплановані 730 мільйонів євро та рішення не пов'язане з американськими санкціями.

"Участь групи у проекті "Північний потік-2" обмежується наданням позик спільно з чотирма основними європейськими енергетичними компаніями (ENGIE, OMV, Shell та Uniper). Виплати позик компанії Nord Stream 2 AG становлять 730 млн. євро і були до запровадження закону "Закону про протидію супротивникам США шляхом санкцій" Подальші виплати не плануються", - зазначено у звіті Wintershall Dea за 2020 рік.

Будівництво "Північного потоку-2" вже зупинялося у 2020 році через санкції США, однак Росія продовжила будівництво власними силами та за згодою Німеччини.

Що відомо

  • Міністри закордонних справ України та Польщі Дмитро Кулеба та Збігнєв Рау закликали США зробити все можливе для закриття проєкту "Північний потік 2".
  • Російський газогін "Північний потік-2" планували добудувати наприкінці 2020 року. Разом з іншими російськими транзитними газогонами він дасть змогу перебрати на себе майже весь обсяг газу, який нині проходить Україною і приносить їй суттєві доходи, що сягають близько 3% від усього ВВП держави.
  • США ввели санкції щодо компаній, які беруть участь у проєкті "Північний потік-2". Санкції торкнулися компаній, що споруджують газопровід, а також топменеджерів цих компаній, які можуть втратити можливість отримати американську візу і зіткнутися з блокуванням транзакцій, пов'язаних з їхньою нерухомістю або активами в США.
  • 8 вересня 2020 року президент США Дональд Трамп заявив, що готовий підтримати зупинку будівництва російського газопроводу "Північний потік-2" через отруєння російського опозиційного політика Олексія Навального. Запровадження санкцій було підтримане Конгресом США в грудні.
  • Німеччина виступає проти американських санкцій, запроваджених проти будівництва російського газогону "Північний потік-2".
  • МЗС України привітало нещодавнє рішення Федеральної мережевої агенції Німеччини, яка відхилила заявку компанії-оператора газопроводу "Північний потік-2" на звільнення від регулювання ЄС.
  • Пізніше генеральний суд Європейського союзу виніс рішення про те, що газопровід "Північний потік-2" має діяти відповідно до регулювання ЄС і не має права на виняток.
  • Канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявляла, що газопровід "Північний потік-2" треба добудувати до кінця.
На початок