Ув'язнений російський опозиціонер Олексій Навальний оголосив, що припиняє голодування.
Про це Навальний заявив в Instagram.
За його словами, припини голодування він вирішив, бо "добився достатнього".
"Завдяки величезній підтримці хороших людей по всій країні і по всьому світу, прогресу ми досягли величезного. Два місяці тому на мої прохання про медичну допомогу посміхалися, ніякі ліки не давали і не дозволяли їх передавати. Зараз мене двічі обстежував консиліум цивільних лікарів. Останній раз прямо перед мітингом. Мені роблять дослідження і аналізи і віддають результати і висновки. Лікарі, яким я цілком довіряю, вчора випустили заяву про те, що ми з вами добилися достатньо, щоб я зняв голодування. Ну і – скажу відверто – їх слова про те, що аналізи показують: "через мінімальний час лікувати не буде кого" – видаються мені такими, що варті уваги. З огляду на прогрес і всі обставини, починаю вихід з голодування. За правилами, це займе ті самі 24 дні і, кажуть, це навіть важче, ніж почати", – розповів Навальний.
Поряд з тим, Навальний наголосив, що не знімає вимоги допустити до нього лікаря, оскільки у нього "зникає чутливість ділянок рук і ніг".
Що відомо
- Російський опозиціонер Олексій Навальний знепритомнів 20 серпня 2020 року в літаку на шляху з Томська до Москви. Після екстреної посадки в Омську його госпіталізували, а через два дні доставили для лікування в берлінську клініку "Шаріте".
- Уряд Німеччини 2 вересня заявив, що в організмі Олексія Навального виявили сліди отрути з групи "Новачок". Мова йде про отруйні речовини нервово-паралітичної дії, над якими працювали лабораторії СРСР та Російської Федерації.
- Країни ЄС, Велика Британія та США засудили напад на Навального та закликали російську владу розслідувати подію, а Україна вимагає посилити санкції проти РФ. Сам опозиціонер заявив, що за його отруєнням стоїть президент РФ Володимир Путін.
- Навальний опублікував відео, в якому спілкується з начебто з одним із працівників ФСБ, що стежили за ним і брали участь у спецоперації з його отруєння.
- 17 січня російський опозиціонер Олексій Навальний разом зі дружиною Юлією прибув літаком авіакомпанії "Побєда" до Москви. В аеропорту його затримали та відвезли до УВС Хімки.
- 18 січня Хімкинський райсуд Москви приговорив Олексія Навального до арешту тривалістю в 30 діб. Раніше пенітенціарна служба звинуватила Навального в тому, що він під час перебування за кордоном порушив правила випробувального терміну, і попросила суд змінити умовне покарання у так званій справі "Ів Роше" на реальний термін. 2 лютого політика засудили на два роки та вісім місяців ув'язнення.
- 20 лютого Бабушкінський суд Москви визнав Олексія Навального винним у справі про "наклеп на ветерана". Також цей же суд визнав законним рішення Симоновського суду зі зміни умовного вироку політику на реальний у кримінальній справі "Ів Роше", але скоротив на півтора місяця термін перебування його в колонії.
- 28 лютого стало відомо, що Навального етапували до виправної колонії № 2 у місті Покров Володимирської області для відбування покарання.
- 31 березня Навальний оголосив голодування у в'язниці. 17 квітня його лікарі заявили про його критичний стан і вимагали негайно пустити їх до пацієнта.
- 15 квітня США запровадили нові санкції проти Росії через втручання у вибори, кібератаки та порушення прав людини,. Також американський президент Джо Байден оголосив надзвичайну ситуацію у сфері нацбезпеки через дії Росії.
- 17 квітня президент США заявив, що вважає ситуацію з Навальним неприйнятною, а в Адміністрації США заявили, що готові посилити санкції проти РФ.
- По всій території Росії 21 квітня відбулись акції на підтримку ув'язненого опозиційного політика Олексія Навального. За даними правозахисників, силовики затримали щонайменше 1756 учасників протестів.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу