Навальний оголосив голодування у в'язниці

. Фото: facebook.com/navalny

Ув'язнений російський опозиціонер Олексій Навальний оголосив голодування з вимогою впустити до нього лікаря.

Про це Навальний повідомив у Twitter.

"Право запросити фахівця для огляду і консультації є у кожного засудженого. Навіть у мене, хоч я і не винен. Тому я вимагаю допустити до мене лікаря, а поки цього не сталося, оголошую голодування", – заявив він.

Вимогу впустити до себе лікаря Навальний пояснив погіршенням стану здоров'я.

"Я маю право запросити лікаря і отримати ліки. Ні того, ні іншого мені тупо не дають. Біль у спині перейшла в ногу. Ділянки правої, а тепер і лівої ноги втратили чутливість. Жарти жартами, але це вже напружує", – розповів опозиціонер.

Він додав, що окрім відмови виконувати "законні" вимоги ув'язненого, адміністрація в'язниці застосовує різноманітні методи тиску на нього.

"Замість медичної допомоги у мене катування позбавленням сну (будять 8 разів за ніч), і адміністрація, підмовляє зеків-активістів (aka "козли") залякувати рядових зеків, щоб ті не забиралися навколо мого ліжка. Ті так і кажуть: "Льоша, вибач, але ми тупо боїмося. Це ж Володимирська область. Життя зека коштує менше пачки сигарет ", – повідомив Навальний.

Що відомо

  • Російський опозиціонер Олексій Навальний знепритомнів 20 серпня 2020 року в літаку на шляху з Томська до Москви. Після екстреної посадки в Омську його госпіталізували, а через два дні доставили для лікування в берлінську клініку "Шаріте".
  • Уряд Німеччини 2 вересня заявив, що в організмі Олексія Навального виявили сліди отрути з групи "Новачок". Мова йде про отруйні речовини нервово-паралітичної дії, над якими працювали лабораторії СРСР та Російської Федерації.
  • Країни ЄС, Велика Британія та США засудили напад на Навального та закликали російську владу розслідувати подію, а Україна вимагає посилити санкції проти РФ. Сам опозиціонер заявив, що за його отруєнням стоїть президент РФ Володимир Путін.
  • Навальний опублікував відео, в якому спілкується з начебто з одним із працівників ФСБ, що стежили за ним і брали участь у спецоперації з його отруєння.
  • 17 січня російський опозиціонер Олексій Навальний разом зі дружиною Юлією прибув літаком авіакомпанії "Побєда" до Москви. В аеропорту його затримали та відвезли до УВС Хімки.
  • 18 січня Хімкинський райсуд Москви приговорив Олексія Навального до арешту тривалістю в 30 діб. А згодом політика засудили на два роки та вісім місяців ув'язнення.
  • 20 лютого Бабушкінський суд Москви визнав Олексія Навального винним у справі про "наклеп на ветерана". Також цей же суд визнав законним рішення Симоновського суду зі зміни умовного вироку політику на реальний у кримінальній справі "Ів Роше", але скоротив на півтора місяця термін перебування його в колонії.
  • 28 лютого стало відомо, що Навального етапували до виправної колонії № 2 у місті Покров Володимирської області для відбування покарання.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу