США готові посилити санкції проти Росії

ЗМІ
. Фото: Facebook

Адміністрація США зараз оцінює ефект від впроваджених проти російського держборгу санкцій і допускає можливість розширення заходів тиску проти Росії. Нові обмеження можуть стосуватися боргових цінних паперів РФ.

Про це повідомляє видання Bloomberg із посиланням на джерела.

Як зазначається, зокрема, Вашингтон може заборонити фінансовим інститутам США брати участь в угодах на вторинному ринку з рублевими облігаціями, випущеними російськими державними банками. Поки у межах санкцій американським фінінститутам заборонено брати участь лише у первинних розміщеннях облігацій Мінфіну і Центробанку Росії незалежно від валюти випуску. Це стосується також паперів, які будуть випущені після 14 червня 2021 року.

За даними видання, адміністрація США може впровадити більш жорсткі обмеження, якщо помітить, що Росія не припинила хакерські атаки та продовжує спроби втрутитися в американське політичне життя.

Що відомо

  • 15 квітня США запровадили нові санкції проти Росії через втручання у вибори та кібератаки. Також американський лідер Джо Байден оголосив надзвичайну ситуацію у сфері нацбезпеки через дії Росії.
  • Після оголошення чергових санкцій США Росія вирішила внести у санкційний список вісьмох американських чиновників.
  • Станом на початок квітня 2021-го під санкціями США, Євросоюзу, Великої Британії, Канади, Австралії та Африканського банку розвитку перебувають 543 громадяни України.
  • 13 грудня 2020 року стало відомо, що хакери, яких пов’язують із російськими спецслужбами, організували масштабну кібератаку, яка мала за мету отримати доступ до інформації урядових агентств США.
  • 18 грудня 2020 року агентство з ядерної зброї та Національне агентство з ядерної безпеки США стали об'єктами атаки хакерів, пов'язаних з Росією.
  • За наявними даними, у межах шпигунської кампанії, яка тривала протягом кількох місяців, хакери змогли зламати комп’ютерні мережі Міністерства фінансів, Національного управління з телекомунікацій і інформації та інших держустанов, а також американської компанії з кібербезпеки FireEye, яка має як державні, так і комерційні контракти.
  • Об'єднана кіберкоординаційна група США 17 грудня наказала вимикати урядові комп'ютери, на яких встановлено вразливе програмне забезпечення від компанії Solar Winds.
  • Національний координаційний центр кібербезпеки (НКЦК) при Раді національної безпеки і оборони попередив про високий рівень кіберзагрози на тлі атаки на державні установи США, здійсненої хакерами, яких пов’язують із російськими спецслужбами.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу