Чехія вирішила вислати ще майже 70 працівників російського посольства

Чехія вирішила вислати ще майже 70 працівників російського посольства

Чехія вирішила вислати ще майже 70 працівників російського посольства
Посольство РФ у Празі / фото АР

Чехія планує вислати близько 70 співробітників посольства Росії у Празі, чим країна зрівняє чисельність російського дипломатичного представництва із чеським в Москві.

"Я не хочу нічого ескалювати без потреби, це не роль міністра закордонних справ, але Чехія - впевнена в собі країна, і саме так вона буде поводитись. Це не спрямовано проти росіян чи російської нації, це реакція на діяльність російських спецслужб на нашій території", — заявив міністр закордонних справ Чехії Якуб Кульганек, передає Ceske Noviny.

Опівдні 22 квітня минув термін, до якого Чехія запропонувала Росії дозволити всім депортованим дипломатам країни повернутися до посольства в Москві. Як зазначив Кульганек, російська сторона не відповіла на запит.

Рішення чеського МЗС зрівняти чисельність диппредставництв набуває чинності з 22 квітня. За ним Росія має час до кінця травня вивезти своїх працівників і дипломатів.

Наразі у посольстві Росії в Празі працює 27 дипломатів та 67 адміністративно-технічних працівників.

Що відомо

  • 17 квітня МЗС Чехії заявило по висилку з країни 18 російських дипломатів, яких підозрюють у шпигунстві на користь спецслужб РФ. Приводом для цього стало те, що, спецслужби Чехії отримали докази причетності офіцерів російської Служби зовнішньої розвідки та Головного розвідувального управління до вибухів боєприпасів у селищі Врбетіце в жовтні та грудні 2014 року.
  • За день, 18 квітня, Росія оголосила 20 співробітників посольства Чехії в Москві "персонами нон грата". Їх зобов'язали залишити РФ до кінця дня 19 квітня.
  • Чеська поліція оголосила у розшук ймовірних співробітників російського ГРУ Олександра Петрова і Руслана Боширова, які у жовтні 2014 року приїжджали до Праги, а також у Злінський край, де розташоване селище Врбетіце.
  • За даними чеських ЗМІ, російські агенти могли влаштувати вибухи на складах боєприпасів у чеському Врбетіце, щоб зірвати постачання зброї, у тому числі до України.
  • Міністр промисловості Чехії Карел Гавлічек заявив, що "Росатом" виключать зі списку учасників тендеру на будівництво нового блоку на АЕС "Дуковани".
  • Міністр закордонних справ Чехії Ян Гамачек планує обговорити "справу Врбетіце" на зустрічі глав МЗС Євросоюзу 19 квітня.
  • 18 квітня у Празі сталася сутичка біля російського посольства між прихильниками та противникам політики Кремля.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Вибір редакції

На початок