19-річна українка - віцечемпіонка світу з боксу серед юніорок. Це єдина медаль України

. FBU

Єдина призерка України на турнірі серед юніорок.

19-річна киянка Христина Лакійчук виграла "срібло" чемпіонату світу з боксусеред юніорів. Українка пройшла усю сітку змагань, але програла у фіналі. Вона - єдина з представниць жіночої команди, хто зміг дійти до медалей.

Та й загалом, Лакійчук перед фіналом у вазі до 54 кг претендувала на те, щоб стати першою в історії українською чемпіонкою світу серед юніорок. Перед цим Україна здобувала максимум "срібло", востаннє - в 2018 році зусиллями Марії Ловчинської у дисципліні понад 81 кг.

Після перемоги над представницею Польщі Кароліною Ампульською у півфіналі, на 19-річну боксерку очікувала представниця Узбекістану Нігіна Уктамова.

Українка виграла перший раунд - всі п'ять суддів віддали їй перевагу із рахунком 10:9, проте другий з таким ж рахунком залишився за Уктамовою.

Підсумок протистояння мав визначитися у третьому раунді. У ньому рішення суддів розділилися, але не на користь Лакійчук - чотири із п'яти суддів віддали перевагу саме представниці Узбекістану.

• Христина Лакійчук (Україна) - Нігіна Уктамова (Узбекістан) 1:4 (29:28, 28:29, 28:29, 28:29, 28:29)

Шлях Лакійчук до "срібла" на чемпіонаті світу

• другий раунд: Анна-Юлія Будімір Бекан (Німеччина) - 5:0
  • чвертьфінал: Севгі Доган (Туреччина) - 4:1
  • півфінал: Кароліна Ампульська (Польща) - 4:1
  • фінал: Нігіна Уктамова (Узбекістан) - 1:4

Хто вже здобув медалі на юніорському чемпіонаті світу?

• "срібло": Христина Лакійчук (жінки, до 54 кг)
  • "бронза": Руслан Цикало (чоловіки, до 52 кг), Денис Салабай (до 81 кг)

• У фіналах юніорської сітки битимуться три українці - Бозоробой Матякубов (до 64 кг), Юрій Захарєєв (до 69 кг), Ілля Тогобицький (до 75 кг). Їх бої - у п'ятницю, 23 квітня.