Чотири українці - у фіналах молодіжного чемпіонату світу з боксу. Це найкращий результат в історії НОК

Вирішальні бої відбудуться 22-23 квітня.

У польському Кельце проходить юніорський чемпіонат світу з боксу. Участь на ньому взяли 19 українських боксерів: 10 представників у чоловічому боксі, дев'ять - у жіночому.

Одразу шість боксерів змогли гарантувати собі медалі за підсумками чвертьфінальних поєдинків. А у вівторок, 20 квітня, четверо із них здобули перемоги у півфіналах, гарантувавши собі мінімум срібну нагороду на турнірі.

Таким чином, збірна України оновила власний рекорд за кількістю представників у фіналі. Ніколи раніше чотири українці не виходили у фінал чемпіонату світу з боксу.

Попередній найкращий результат молодіжної збірної України з боксу датований 1998 роком. На чемпіонаті світу, який проходив у Буенос-Айресі в 1998 році, у фіналі виступили троє боксерів - Сервін Сулейманов (до 54 кг), Юрій Томашов (до 63.5 кг) та Сергій Костенко (до 71 кг). Всі вони здобули на турнірі перемогу.

Востаннє Україна здобувала "золото" на молодіжному чемпіонаті світу з боксу в 2012 році. Олександр Хіжняк у вазі до 75 кг здобув перемогу, загалом на тому турнірі Україна була представлена у фіналі двома боксерами. А на останньому молодіжному чемпіонаті світу-2018 Україна здобула усього чотири нагороди: одну срібну та три бронзові.

Хто вийшов у фінал молодіжного чемпіонату світу з боксу?

Жінки

• Христина Лакійчук (до 54 кг)

Лакійчук стала єдиною представницею жіночої збірної України в боксі, яка гарантувала собі медаль за підсумками турніру. Українка стартувала з другого раунду, здолавши німкеню Анну-Юлію Будімір Бекан (5:0), після чого у чвертьфіналі - представницю Туреччини Севгі Доган (4:1), гарантувавши собі медаль на турнірі.

У півфіналі Лакійчук зустрічалася із полячкою Кароліною Ампульською. Так само, як і в чвертьфіналі, українка здобула перемогу над представницею Польщі з рахунком 4:1.

Фінальний поєдинок на молодіжному чемпіонаті світу для Лакійчук відбудеться 22 квітня. Її суперницею стане представниця Узбекістану Нігіна Уктамова.

Чоловіки

• Бозоробой Матякубов (до 64 кг), Юрій Захарєєв (до 69 кг), Ілля Тогобицький (до 75 кг)

Ще троє фіналістів від збірної України визначилися за підсумками вечірньої сесії 20 квітня. На відміну від жіночого турніру, на вихід у фінал претендували п'ятеро українських боксерів.

Проте у фінал вийшли троє. Руслан Цикало (до 52 кг) та Денис Салабай (до 81 кг) не змогли подолати півфінальну стадію, поступившись представникам Узбекістану та Росії - Жахзоду Музафарову та Васілію Кавєріну відповідно.

Щодо фіналістів збірної України, то Матякубов у другому раунді відправив у нокаут представника Швейцарії Калума Метьюза, після чого беззаперечно виявлявся сильнішим за очками - 5:0 у поєдинках проти болгарина Красіміра Джурова та чеха Еріка Сухі.

У півфіналі суперником Матякубова був представник Киргизстану Жанторо Ташиєв. Однак і його вдалося здолати із перевагою у п'ять очок. Вирішальний бій українець проведе проти казахстанця Сабіржана Аккаликова.

Захареєв, так само, як і Матякубов, більшість своїх суперників пройшов із абсолютною перевагою по очках. Лише бій проти фінця Сема Мороваті у третьому раунді закінчився для нього достроковим нокаутом у третьому раунді.

У півфіналі український боксер із результатом 5:0 переміг представника Куби Дані Лафоса Полла. А у фіналі Захареєв зустрінеться з росіянином Чіравом Ашалаєвим.

Ще один представник України у фіналі, Ілля Тогобицький, здолав на своєму шляху чотирьох суперників. Вірменина Еріка Абеляна українець переміг нокаутом у третьому раунді, німця Марселя Манголда - за очками (4:1).

Найскладнішим поєдинком для Тогобицького вийшов чвертьфінал проти бразильця Ісаяса Фільо - перемогти його український боксер зміг лише із мінімальною перевагою за очками - 2:3. Проте до фіналу українець пройшов автоматично - його суперник, болгарин Вільям Чолов, на бій не вийшов.

У фіналі на Тогобицького очікує поєдинок проти росіянина Міхаїла Усова.

• Фінали за участю українських боксерів відбудуться 22-23 квітня. 22 квітня битиметься Лакійчук, 23-го - всі три представники чоловічої збірної України.
Стрільба з лукаКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спортДзюдоБадмінтонНастільний тенісТриатлонКінний спортПлаванняФехтуванняСтрільбаТенісВажка атлетика