Соціальний проєкт "Inclusive art" стартував у Тернополі

Соціальний проєкт "Inclusive art" стартував у Тернополі

Соціальний проєкт "Inclusive art" стартував у Тернополі
оригінальне

У Тернополі стартував соціальний проєкт "Інклюзивне мистецтво". У ньому беруть участь 8 дітей з інвалідністю. Його ініціювала ГО "Центр сприяння дітям з синдромом Дауна "БебіКо". Про це розповіла її керівниця Ольга Гордієнко.

На першому занятті дітей вчили малювати. Як це було – дивіться далі.

На першому занятті діти вчаться малювати. Показує, як малювати картину "Місячна ніч" вчитель Богдан Боденчук:

"Вибирав картинку просту для початку, щоб знати, що вміють малювати діти і насправді здивований, як у них все добре виходить. Чому вибирав саме акварельні фарби – тому що легко працювати для дітей з ними і це є певна моторика: вони малюють лінії, вони наносять кольори."

Допомагають дітям троє пенсіонерів. Вони члени соціальної ініціативи "Єднання поколінь". Ярослава Заруванська малює з учасником проєкту Романом. Жінці – 70, каже, малювати не вміє:

"Я медичний працівник, але сьогодні з допомогою Ромчика вчилася. Нам подобається, ми можемо ще прийти, допомагати дітям, долучатися до цієї акції з задоволенням."

Проєкт "Інклюзивне мистецтво" організували, щоб допомогти молоді з інвалідністю здобути навички, щоб у майбутньому вони могли знайти роботу – каже ініціаторка проєкту Ольга Гордієнко. За її словами, фінансує проєкт нідерландський фонд Генрі Навенна. Він надав понад 1000 євро:

"Важливо те, що ми працюємо без батьків, а з допомогою інших людей, щоб у подальшому вміти працювати в колективі. Проект наш "Inclusive art" реалізовується за сприяння фонду Генрі Навенна. Ми вже з ними працюємо 10 років. За їхні кошти будуть закуплені повністю всі матеріали роздаткові. Крім того, ми купуємо пічку, де молодь сама буде випікати пряники."

Ангеліні Гах 9 років. Вона наймолодша учасниця проєкту. Дівчинка показує свій малюнок:

"Я малювала ніч. Я малюю яскраво і малюю ще добро".

Такі заняття будуть проводити двічі в тиждень впродовж року. Дітей також навчатимуть куховарити, розмальовувати пряники та робити вироби із вовни – розповіла Ольга Гордієнко. Всі уроки будуть проводити в центрі "Бебіко". Це приміщення в користування центру безкоштовно надала Тернопільська міська рада, – повідомив заступник міського голови Леонід Бицюра.

«Центр сприяння дітям з синдромом Дауна «БебіКо» створений 16 вересня 2010 року. Ця організація допомагає дітям із синдромом Дауна соціалізуватися – повідомила керівниця центру Ольга Гордієнко.

На початок