Сховища та укриття: скільки їх є у Тернополі та в якому вони стані

Сховища та укриття: скільки їх є у Тернополі та в якому вони стані

Сховища та укриття: скільки їх є у Тернополі та в якому вони стані
Суспільне Тернопіль

У Тернополі є 92 захисні споруди, де можна заховатися під час надзвичайної ситуації. Про це розповіла головна спеціалістка обласного відділу цивільного захисту населення Галина Кирдель. За її словами, не всі з них відремонтовані та обладнані.

Проректор педуніверситету Олег Гирило каже, що протирадіаційне укриття в головному корпусі Тернопільського педагогічного університету облаштували в 1977 році. Загальна площа укриття – близько 3 тисяч квадратних метрів.

"У нас орієнтовно 2 500 тисячі осіб може розміститися в цих цокольних приміщеннях", – каже Гирило.

Чоловік розповів, що це укриття зробили для студентів та працівників університету:

"Приміщення досить велике. Воно тягнеться на довжину 150 метрів. За необхідності, напевно, і мешканців навколишніх будинків зможемо розмістити".

В укритті – чоловічий та жіночий туалети, також є вода та світло. Це укриття має 3 виходи.

"У нас є вентиляційні труби, якими подається повітря на вході і виводиться з приміщення", – каже Гирило.

Фахівець з питань цивільного захисту населення педунверситету Віктор Яцентюк каже, що протирадіаційне укриття у третьому гуртожитку педунверситету побудоване у 1983 році. У цьому приміщенні може одночасно перебувати майже 500 людей. Чоловік розповів, що укриття розраховане на мешканців та працівників гуртожитку:

"Є всі необхідні приміщення для протирадіаційного укриття. Приміщення для розташування людей, для розташування харчових продуктів, для санвузлів, електрики, для вентиляційних систем".

Зараз у цих кабінетах укриття проводять практичні заняття з цивільного захисту населення. У приміщенні є протигази, бочки для води та ноші. Загалом університет має 3 протирадіаційні укриття та 6 підвальних приміщень, які за 12 годин можуть переобладнати в протирадіаційні укриття.

Голова ОСББ Юрій Рудницький каже, що підвальне приміщення, в будинку на вулиці Софії Стадникової, 1, наразі не придатне для укриття мешканців:

"У такому підвалі неможливо знаходитися хвилин 10. Тут стоїть запах, що збирався протягом 30 років. Немає ні освітлення, ні води, якою могли би користуватися. У такій комірці стане 4-5 людей, а якщо ще з маленькими дітками, з візочками. Було прийняте рішення збиратися у червні всіма співвласниками, своїми силами наводити лад, порядок. Можливо, з коштів ОСББ ми зможемо щось відкласти".

Юрій Рудницький каже, у цьому будинку є 4 підвальних приміщень та близько 150 квартир. В одній із них мешкає мати Тетяни Ружили. Жінка розповіла, що підвалом не користуються:

"Труби мокрі, все капає з них, зовсім не придатне. Дуже маленьке приміщення. Я не знаю, на скільки людей".

Тернополянин Микола Люшненко розповів, чи готовий укриватися у підвальних приміщеннях у разі надзвичайної ситуації:

"Оці всі кафе, які у підвалах, то це були колишні бомбосховища. Все це було, але тут зробили бари і кафе".

За словами головної спеціалістки відділу цивільного захисту населення Галини Кирдель, загалом в області є 545 захисних споруд:

"Не готовими до використання у нас 104 захисні споруди, а це є 19% від загальної кількості, 401 обмежено готова – 74%, готові – 40 захисних споруд, тобто 7%. Укриватися населення може як в готових, так в обмежено готових сховищах".

Галина Кирдель каже, збільшити кількість місць для укриття людей планують завдяки переобладнанню підвалів житлових будинків. Список захисних споруд Тернополя можна знайти на сайті обласної державної адміністрації.

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди