У Кропивницькому для анестезіологів з усієї області влаштували майстерклас

У Кропивницькому для анестезіологів з усієї області влаштували майстерклас

У Кропивницькому для анестезіологів з усієї області влаштували майстерклас Суспільне: Кропивницький

В обласній лікарні Кропивницького для анестезіологів з усієї області влаштували майстерклас. Показували можливості апаратів штучної вентиляції легень експерт-класу швейцарського виробництва. Їх використовують для допомоги пацієнтам з ковідною пневмонією, розповів Суспільному анестезіолог-реаніматолог з Одеси Ігор Йовенко.

Три таких апарати отримала обласна лікарня. Їх вартість майже 3,5 мільйони гривень. Їх придбали за гроші з обласного бюджету, з ковідного фонду.

Майстерклас для 30 лікарів провів Ігор Йовенко. “Є режим інтелектуальної вентиляції, він унікальний з точки зору безпеки пацієнта і з точки зору ефективної вентиляції, навіть, дуже уражених легень, уражених ковідною інфекцією. Ці апарати працюють майже у всіх країнах світу”.

Пояснив, як використовувати інтелектуальний режим в апараті.

“Лікар вводе декілька параметрів і завдяки програмному забезпеченню апарат сам розраховує індивідуальні параметри для кожного пацієнта і підбирає відповідні режими вентиляції, обсяг дихання, тиск, для кожного пацієнта індивідуально”.

Серед учасників майстер-класу – завідувачка відділення анестезіології Олександрійської міської лікарні Тетяна Дьячук. “У роботі нашого відділення ці апарати з’явилися не так давно, тому будь-який майстер-клас дуже важливий для нас. Від правильно зробленої штучної вентиляції легень підвищується відсоток виживання хворих при ковідних пневмоніях, тому цікаво послухати, як люди працюють в Україні”.

Від уміння працювати на апараті штучної вентиляції легень залежить якість лікування хворого на COVID, каже учасниця майстер-класу завідувачка відділення анестезіології Гайворонської міської лікарні Дарія Білятинська. “Приїхала для того, щоб більше дізнатися про апарати штучної вентиляції легень, про їх можливості, про їх додаткові функції та режими”.

Такі апарати штучної вентиляції легень мають не всі лікарні в районах області, говорить експерт з анестезіології обласного департаменту охорони здоров’я Анатолій Бондар. “Обласна лікарня має апарати HAMILTON, в цьому році лікарня придбала 5 апаратів. В Олександрійській міській лікарні – 4 апарати, різних поколінь. В районах старіші, новітніх апаратів небагато. В основному, вони користуються апаратами, які були поставлені під час епідемії свинячого грипу”.

Без апаратів штучної вентиляції легень лікування важких хворих на COVID неможливо, вважає експерт Міністерства охорони здоров’я з анестезіології Сергій Дубров. “Ці апарати між собою різняться і режимами, і якістю. Це апарати дійсно експертного класу, які підлаштовуються під потреби пацієнта, залежно від площі і типу ураження легеневої тканини”.

Після завершення майстер-класу всі три апарати підключили до хворих.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди