Чорнобильську станцію "Дуга" внесли до переліку українських пам’яток

Чорнобильську станцію "Дуга" внесли до переліку українських пам’яток

Чорнобильську станцію "Дуга" внесли до переліку українських пам’яток
Фейсбук-сторінка Олександра Ткаченка.

Радіолокаційну станцію "Дуга" в Чорнобилі внесли до реєстру нерухомих пам’яток України. За це сьогодні проголосували на засіданні уряду.

Міністерство культури ініціювало внесення "Дуги" до Держреєстру задля подальшого її збереження.

"На жаль, з часом об’єкти, що знаходяться в Чорнобильській зоні, поступово руйнуються. Якщо не вживати жодних заходів – Зона з роками буде спустошуватися. Цього не можна допустити, адже наша спадщина – не лише місцевість навколо електростанції. А й будівлі, що знаходяться на її території", – йдеться в повідомленні міністра культури Олександра Ткаченка.

Хоча сама "Дуга" і зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, об’єкт є однією із візитівок Зони та її символом. Це рішення підсилить шанси України на внесення Чорнобильської зони до ЮНЕСКО в цілому.

Наразі триває робота над визначенням інших об’єктів, які повинні бути частиною списку нерухомих пам’яток. Це дозволить запобігти їхному знищенню, поки це ще можливо.

Що відомо

Загоризонтна радіолокаційна станція "Дуга" була збудована для раннього виявлення пусків міжконтинентальних балістичних ракет.

До середини 1980-х років це був абсолютно секретний об'єкт, який дозволяв відстежувати цілі на дистанції від 900 до 3000 кілометрів на приполярній області. Вона призупинила свою роботу у зв’язку з аварією на Чорнобильській АЕС.

Читайте також

Кураторка Катерина Філюк: "Мистецтво допомогло людству знайти слова, щоб заговорити про Чорнобиль"

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІншеПрограмиРозклад