Землі для поховань на Далекосхідному кладовищі в Кропивницькому лишилось на два-три роки

Землі для поховань на Далекосхідному кладовищі в Кропивницькому лишилось на два-три роки

Землі для поховань на Далекосхідному кладовищі в Кропивницькому лишилось на два-три роки
уніан

Землі для поховань на Далекосхідному кладовищі в Кропивницькому лишилось на два-три роки – це два гектари землі, розповів завідувач кладовищами міського комунального підприємства “Ритуальна служба” Василь Павленко. Нині у Кропивницькому відкриті 9 кладовищ, закритих 8.

Два гектари землі вистачить на дві тисячі місць для поховання, каже Василь Павленко. “Минула влада віддала на Далекосхідному кладовищі 8 гектарів землі учасникам бойових дій на Донбасі, по два гектари. Зараз лишилось тут два гектари”.

Площа кладовища 80 гектарів, воно найбільше в Кропивницькому. Розпочали тут поховання в 1950 році. На рік хоронять більше трьох тисяч людей.

“На Новолелеківському, Масляниківському, на кладовищі на вулиці Казанська – там місця вже немає, тільки підпоховання. Трохи місця залишилось на Завадівському кладовищі, пів гектара. 3,8 гектари виділили на Старій Балашівці, але з тої території нам доводиться вивозити сміття, в день по 100 тонн. Рівнянське кладовище давно закрите”, – каже Василь Павленко.

Начальник міського управління земельних відносин Роман Лунгол каже, що нині співпрацюють з власником шести ділянок площею 10 гектарів. “Власник звернувся до міської ради стосовно повернення земельних ділянок до комунальної власності міста і подальшого використання в рамках кладовища. Ці земельні ділянки знаходяться біля Далекосхідного кладовища і там вже є фактичні поховання. Зараз рішенням сесії буде відбуватись повернення цих ділянок до комунальної власності, потім передача їх до комунального підприємства, яке займається обслуговуванням кладовищ”.

Роман Лунгол говорить, що шукатимуть інших власників ділянок поруч з кладовищем. ”Земельні ділянки надані Бережинською сільською радою у власність учасникам бойових дій, дві земельні ділянки по 5 гектар – ми зараз виконуємо роботу по поверненню і цих земельних ділянок до комунальної власності і включення їх до Далекосхідного кладовища”.

Юрист відділу земельних відносин Первозванівської сільської ради Вадим Кривоносов показав на кадастровій карті вісім ділянок площею майже 17 гектарів, які межують з Далекосхідним кладовищем. “Ці земельні ділянки знаходяться за межами населеного пункту і відносяться до земель державної власності, розпорядник земель – Держгеокадастр. У 2015 році земельні ділянки були передані у приватну власність. Відповідно до формувань території, вони перебували на території Бережинівської сільської ради, але після об’єднання знаходяться на території Первозванівської сільської ради”.

За словами юриста, власники ділянок можуть розпоряджатися ними на свій розсуд.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону

На початок