50 років лелеки вертаються до гнізда на подвір’ї Таїсії Скрипник у Табановому, яке зробив її батько

50 років лелеки вертаються до гнізда на подвір’ї Таїсії Скрипник у Табановому, яке зробив її батько

50 років лелеки вертаються до гнізда на подвір’ї Таїсії Скрипник у Табановому, яке зробив її батько
Скріншот з YouTube-каналу "Баба Єлька"

Більше 50-ти років до гнізда, що стоїть на подвір'ї Таїсії Скрипник у селі Табанове Голованівського району Кіровоградської області прилітають лелеки. Його зробив батько жінки у 1962 році. Цю історію розповіла Таїсія Скрипник учасникам етнографічної експедиції "Баба Єлька".

"Прилетіли у 69-році тоді, як ми одружилися, – розповідає жінка. – Це йому (гнізду – ред.) 52 роки. Прилетіли до діда, сіли на хлів, а хлів укритий був соломою. Ці лелки почали розпорпувати солому, він гіляками їх відгонив. А тоді мій батько попросив стовпа, викопали яму, нам електрики закопали стовпа, колесо... Вони почали сідати. І це йому вже 50 років. Четверо-п'ятеро лелеченят виведуть...

Це в числі 20-22 березня вони прилітають. Наш дід народився – нашому дідові 97 років – вони прилітають на його день народження. Ми їх щовесни чекаємо. Цього року прилетіли 21 березня."

Відео – на Facebook проєкту "Баба Єлька".

Що відомо

  • До Голованівського району збирати пісні, звичаї, історії очевидців голодомору, старожитності, давні кулінарні рецепти учасники проєкту "Баба Єлька" їздили 9 квітня.
  • Проєкт існує більше двох років. До команди входять співачка Світлана Буланова, журналістка Інна Тільнова, піарниця Вікторія Семененко, журналісти Ігор Крушеницький та Світлана Томашевська, фотографи Майкл Ендрюс та Олександр Майоров, науковий консультант Олександр Ратушняк.
  • Цього місяця "Баба Єлька" відкрила етнолабораторю.

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону

Читайте також

  • На міжнародній виставці "Жінка назавжди 2021" показали фотографії 80-річної Любові Сандул із села Журавлинка Голованівського району Кіровоградської області.
  • Пісня кропивницької виконавиці YELKA посіла друге місце у World Music Charts
  • Співачка YELKA представила відео на прадавню веснянку з Кіровоградщини

На початок