Затримання українського консула в РФ: Україна надіслала ноту про висилку російського дипломата

Затримання українського консула в РФ: Україна надіслала ноту про висилку російського дипломата

Затримання українського консула в РФ: Україна надіслала ноту про висилку російського дипломата
Міністерство закордонних справ України. Фото: УНІАН

Україна надіслала ноту про висилку одного зі старших російських дипломатів у відповідь на провокацію РФ та затримання українського консула в Санкт-Петербурзі Олександра Сосонюка.

Як повідомив Суспільному речник МЗС Олег Ніколенко, відповідну ноту міністерство надіслало 19 квітня.

"Міністерство закордонних справ України надіслало ноту про оголошення одного із радників посольства Російської Федерації в Києві небажаною особою у зв'язку із діяльністю, несумісною із його дипломатичним статусом. Він має залишити територію нашої держави впродовж 72 годин і повернути картку акредитації", – розповів посадовець.

За словами Ніколенка, цим дипломатом є один із радників посольства Росії в Києві на прізвище Черніков. Він вже поінформований про те, що має залишити територію України.

Речник додав, що нині також вирішується питання повернення до України українського консула із Санкт-Петербурга.

Рішення про видворення російського дипломата було ухвалене у відповідь на провокацію проти українського консула у Санкт-Петербурзі Олександра Сосонюка, про затримання якого 17 квітня заявила Федеральна служба безпеки. Силовики звинуватили консула у тому, що він нібито отримував інформацію закритого характеру.

Що відомо

  • 17 квітня ФСБ Росії повідомила про затримання у Санкт-Петербурзі консула Генерального консульства України Олександра Сосонюка.
  • У МЗС розцінили затримання українського консула як "чергову провокацію на тлі дестабілізаційних дій Росії". Також у міністерстві заявили про намір направити Росії ноту протесту.
  • МЗС Росії заявило про рішення вислати з країни українського консула Олександр Сосонюка. У відповідь Міністерство закордонних справ України закликало старшого дипломата посольства Росії в Україні залишити країну.
  • 19 лютого 2020 року у Санкт-Петербурзі росіянин напав з ножем на військовослужбовця Держприкордонслужби, який служив у Генеральному консульстві України.
  • Заступник міністра закордонних справ Євген Єнін розповів Суспільному, як Росія організувала провокацію проти консула.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Вибір редакції

На початок