Затримання українського консула: Єнін розповів, як у Росії підставили Сосонюка

Затримання українського консула: Єнін розповів, як у Росії підставили Сосонюка

Затримання українського консула: Єнін розповів, як у Росії підставили Сосонюка
УНІАН

У Міністерстві закордонних справ України припускають, що затримання консула Генерального консульства України Олександра Сосонюка у Санкт-Петербурзі готувалось за заздалегідь спланованим сценарієм.

Про це повідомив заступник міністра закордонних справ Євген Єнін у коментарі Суспільному.

"З самого початку стало зрозуміло, що це банальна провокація. Він зустрівся з однією зі своїх знайомих. Вона почала діставати якісь незрозумілі матеріали. Він ледь встиг сказати, щоб вона припинила це робити. Як в той же самий момент був фактично затриманий представниками ФСБ Росії", — розповів Єнін.

За його словами, російські спецслужби інкримінують українському консулу збирання закритих відомостей, хоча Сосонюк був ледь знайомий зі співрозмовницею.

"Він (Сосонюк — ред.) ніколи не звертався до неї та до будь-кого іншого з такими проханнями. Всі ці речі вона принесла на власний розсуд, без жодних питань з його боку почала викладати їх", — повідомив заступник міністра.

Він зауважив, що затримання українського консула тривало близько однієї години, наразі він перебуває у безпеці, на території консульської установи.

"Протягом найближчих діб ми будемо сприяти його евакуації в Україну. Оскільки, на нашу думку, його здоров’ю та життю може загрожувати небезпека", — каже представник МЗС.

Єнін додав, що наразі українські консули перебувають в стані підвищеної мобілізації.

Що відомо

  • 17 квітня ФСБ Росії повідомила про затримання у Санкт-Петербурзі консула Генерального консульства України Олександра Сосонюка.
  • У МЗС розцінили затримання українського консула як "чергову провокацію на тлі дестабілізаційних дій Росії". Також у міністерстві заявили про намір направити Росії ноту протесту.
  • МЗС Росії заявило про рішення вислати з країни українського консула Олександр Сосонюка. У відповідь Міністерство закордонних справ України закликало старшого дипломата посольства Росії в Україні залишити країну.
  • 19 лютого 2020 року у Санкт-Петербурзі росіянин напав з ножем на військовослужбовця Держприкордонслужби, який служив у Генеральному консульстві України.
  • Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Вибір редакції

На початок