На капремонт у Херсоні зупинили понад сто ліфтів

На капремонт у Херсоні зупинили понад сто ліфтів

На капремонт у Херсоні зупинили понад сто ліфтів Суспільне Херсон

У Херсоні на капітальний ремонт зупинено 120 ліфтів. Розпочався цей процес у жовтні минулого року і триває досі. Голови ОСББ кажуть, добитися капітального ремонту складно, навіть якщо ліфти внесені до титульного списку. Про це вони розповіли у програмі «Тема дня» Українського радіо. Херсон

У Станіслава Баленка (ОСББ "Електрон-72") ліфти зупинені, внесені до титульного списку на ремонт, який був затверджений 18 лютого і містить 117 ліфтів з минулого року і нинішнього. У Галини Мірзахмедової ліфти у будинку на проспекті Кирила та Мефодія, 14 (ОСББ «Фавор») мають зупинити за 3 місяці.

"6 ліфтів у нашому будинку відключили у лютому, третій місяць вони не працюють. Такого ніколи не було. Мешканцям важко підійматися нагору. Через це стався навіть трагічний випадок: зупинилося серце у чоловіка, який підіймався на 9 поверх. Зверталися неодноразово до обслуговуючої організації "Херсонліфт", щоб допомогли у ситуації, що склалася. Вони намагаються - відвідують наради у міськвиконкомі, але результату немає. Експертне обстеження ми оплатили", - розповів Станіслав Баленко.

У чотирнадцятиповерховому будинку, який входить до складу ОСББ "Фавор", за проєктом мають працювати 2 ліфти: пасажирський і вантажний. Останній розкомплектований ось вже понад 20 років.

"Він стоїть повністю розграбований і відновлення буде коштувати дуже дорого. Неодноразово зверталася до міської влади щодо його ремонту, але коштів не знаходили. Цього року питання непрацюючих 14 вантажних ліфтів з 29 наявних у місті знов порушила на комісії ЖКГ. Уявіть, у мене на весь будинок (78 квартир) 1 працюючий пасажирський ліфт, якому 42 роки. Навантаження на нього велике, він часто виходить з ладу. Вже отримала припис від «Херсонліфту», що його зупинять у липні. На відновлення знадобиться не менше 200 тис. грн. Це з кожного помешкання, виходить, треба зібрати 2500 -3000 грн, якщо ремонтувати власним коштом. Такі суми дуже великі для наших мешканців, бо серед них багато пенсіонерів", - розповідає Галина Мірзахмедова.

Голова ОСББ говорить, що наразі ситуація з ліфтами незрозуміла. Маємо 88 ліфтів, зупинених минулого року, і 340, які мають зупинити нинішнього. Програма з розвитку ЖКГ, яка діяла минулого року, завершилася.

"До моменту прийняття нової програми вона пролонгована до червня. Тобто до червня ті ліфти, які зупиняться, ще мають змогу бути відремонтовані за старою схемою, за рахунок бюджету міста. Мій єдиний ліфт, який працює зараз, зупиниться у липні. Я не знаю, яка буде його подальша доля. Тому я не припиняю ходити на комісії з питань ЖКГ, моніторю цю ситуацію", - каже Галина.

Титульні списки, які були прийняті у лютому на виконкомі, говорить жінка, ще не профінансовані, бо з’явився новостворений департамент, а кошти були перекинуті на колишній Департамент ЖКГ.

"Виникли різного роду перепони з їх освоєння. Очікується, що до списку зупинених ліфтів додадуть ще. Будуть приймати рішення про фінансування і оголошення тендерів. Це - дуже довгий процес. Ті ліфти, що стоять з жовтня, будуть стояти ще 2 місяці точно", - розповіла Галина Мірзахмедова.

Володимир Пепель під час пресконференції, що відбулася у міській раді 26 березня і була присвячена результатам аудиту міського Департаменту ЖКГ, сказав таке: "ОСББ мають фінансувати ремонт ліфтів. Місто ще цього року візьме на себе, а далі – ні".

Краще покладатися на себе, а не на бюджет - такої думки Юрій Трегубко, голова ОСББ "Каштан»" член Національної ради з питань ОСББ при Кабінеті Міністрів України. Він двічі пережив капітальний ремонт ліфтів. Один був 2016-го, після 25 років експлуатації, другий – за 4 роки, як того вимагає закон, тобто 2020-го. Перший капремонт робили за власні гроші, другий – за бюджетні.

"2016 року нам місто не могло допомогти, ми самі збирали гроші, самі були їх розпорядниками, контролювали весь процес від початку до кінця. Тоді ремонт одного підйомника обійшовся від 11 тис. до 13 тис. 2020 року люди поставили мені завдання - отримати допомогу від міста. Я не зміг їх переконати, що безплатний сир – у мишоловці. Подались ми на титульний список. У результаті кошторис за дефектним актом, який нам зробили, передбачав вартість ремонту одного ліфта у 200 тис. гривень. Чому така різниця? Бо корупція. Ці гроші мали б піти на садочки, школи і дороги. А свій ліфт ми мали б ремонтувати за свої гроші, бо це –наша власність. 2020-го розпорядником коштів були не ми, а Департамент ЖКГ. Тому і ліфти стояли у нас не 2 дні, як 2016-го, а 3 місяці. Після цього мої мешканці сказали: «Ні. Ми так більше не хочемо». Запропонували збирати потроху гроші на майбутнє, щоб самим контролювати процес. Тим більше, що після капремонтів за бюджетний кошт люди скаржаться, що ліфти їздять гірше. Виконує роботи одна фірма, а обслуговує – інша. Тому краще не гратися з бюджетними грошима і нашими депутатами. Вихід – створювати спецфонд в ОСББ. За 4 роки можна зібрати потрібну суму", - каже Юрій Трегубко.

Галина Воробєй.

Читайте також:

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди