Ліфти у Херсоні: хто їх обслуговує

Ліфти у Херсоні: хто їх обслуговує

Ліфти у Херсоні: хто їх обслуговує Суспільне Херсон

У Херсоні обслуговуванням ліфтів займається дві організації – "Херсонліфт" та "XXI сторіччя Херсонсервіс". Остання обслуговує 30 відсотків ліфтів Херсона і всі вони працюють. З понад тисячі ліфтів, які обслуговує "Херсонліфт" - 108 стоять.

Організація "XXI сторіччя Херсонсервіс". Вона обслуговує не лише житлові, а й виробничі ліфти. Окрім того, займаються і підйомниками у сусідніх містах.

"Обслуговуємо у Новій Каховці, там у нас понад 120 ліфтів. Олешки, повністю все місто обслуговуємо ліфти",- розказав керівник підприємства Сурен Данелян:

Чоловік розповідає, ремонтують ліфт раз на 4 роки. В середньому такі роботи коштують 120-130 тисяч.

Ліфти у Херсоні: хто їх обслуговуєСуспільне Херсон

"До сьогоднішнього дня капітальні ремонти міських ліфтів оплачувало місто з бюджету, голови ОСББ і мешканці теж брали участь. Вони сплачували експертне обстеження та вартість кошторисної документації. Так було з 2018 року, було прийнято рішенням міського департаменту, депутатської комісії. Було направлено лист усім головам, щоб вони оплачували цю суму", - каже Сурен Данелян.

Директор показує, який вигляд має ліфт після капітального ремонту.

Ліфти у Херсоні: хто їх обслуговуєСуспільне Херсон

"Ми з вами на вулиці Степана Разіна,75, 4 під’їзд. Минулого року тут було проведено капітальний ремонт ліфта. Було замінене купе кабіни. Ось таке гарне стоїть. Замінена станція, проведено капітальний ремонт", - пояснює Данелян.

Усі 500 підйомників, які обслуговує "ХХІ сторіччя Херсонсервіс" нині працюють. Строк капітальних ремонтів ще не настав.

Ліфти у Херсоні: хто їх обслуговуєСуспільне Херсон

"Так вийшло, що у мене строки відімкнення ще не підійшли. З серпня розпочнеться відімкнення ліфтів. Експертизу всі ліфти пройшли, кошторис на них готовий. Термін експлуатації спливає у серпні. З серпня розпочнеться відімкнення, якщо не розпочнеться капітальний ремонт. І експерти не дадуть дозвіл на експлуатацію", - розаказав Данелян.

Ситуація у Херсонліфті інша, говорить головний інженер підприємства Сергій Сердюк. У них на обслуговуванні 1040 ліфтів, 108 з яких стоять.

"Призупинена робота у зв»язку з закінченням граничного терміну експлуатації, це більш як 25 років. Ліфти, які потребують ремонту або заміну те, що напише експерт у висновку, подальша експлуатація цих ліфтів заборонена правилами експлуатації ліфтів і не допускається ", - каже Сердюк.

Причина неробочих ліфтів – відсутність фінансування, пояснює Сергій Сердюк.

"99 ліфтів з минулого року не потрапили до титульного переліку. З яких причин мені не відомо, може карантин, може фінансування відсутнє. Но їх перенесли депутати на цей рік проголосували, щоб додати до титульного переліку вони потрапили, але на даний час фінансування не відбулось. Плюс додаються ліфти, які призупинили роботу в цьому році. Це вже приблизно 30 ліфтів. На початок року не дуже велика кількість ліфтів, у яких спливають строки. Проте вже з серпня буде велика кількість, і це буде важко для підприємства, і для мешканців", - розповів головний інженер Херсонліфту.

Переважна більшість ліфтів у Херсоні працює за картковою системою. Вартість поїздки -75 коп.

Ліфти у Херсоні: хто їх обслуговуєСуспільне Херсон

"Велика кількість ліфтів на обслуговуванні через картоблоки. Це форма оплати за ліфт, за технічне обслуговування щомісячне. Є більше ніж 20 відсотків ліфтів, які обслуговуються шляхом нарахування у квартплату, це вирішує сама громада, самі власники ліфта", - розказав Сердюк.

Ліфти у Херсоні: хто їх обслуговуєСуспільне Херсон

"У нас практично 90% стоять карткові апарати. Для нашої організації різниці немає. Але картковий апарат має переваги. Це - гарна економія електроенергії. А також справедливість. Для прикладу, бабуся проживає у 2-кімнатній квартирі, у неї 40-50 квадратних метрів. І вона платить за квадратні метри і за ліфт. І в такій самій 2-кімнатній квартирі проживають 5 осіб і всі користуються ліфтом, а платять однаково", - говорить Сурен Данелян.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди