США введуть нові санкції проти Росії через кібератаки

США введуть нові санкції проти Росії через кібератаки

ЗМІ
США введуть нові санкції проти Росії через кібератаки
AP

Сполучені Штати Америки запровадять нові санкції про 30 cуб'єктів з Російської федерації через кібератаки на американську інфраструктуру.

Про це повідомляє ВВС.

Наразі відомо, що санкції будуть запроваджені щодо 30 суб'єктів (осіб та установ) з Російської федерації, та включатимуть депортацію з території США 10 осіб, серед яких російські дипломати.

В основному санкції будуть стосуватися осіб та структур, причетних до зламу програмного забезпечення компанії Solar Winds, яка дала зловмисникам доступ до тисяч федеральних установ США, серед яких об'єкти критичної інфраструктури. Microsoft називала дану кібератаку "найбільшою та найскладнішою в історії". Крім того, США мають намір "покарати" причетних до втручань у вибори 2020 року.

Крім того, за повідомленнями джерел CBS News у федеральному уряді США, адміністрація президента США Джозефа Байдена також видасть розпорядження, що заборонить американським фінансовим установам купувати облігації у рублях з червня 2021 року.

За даними Wall Street Journal, заборона на участь американських фінансових інститутів в первинних розміщеннях російського держборгу торкнеться нових зобов'язань, випущених російським Мінфіном, ЦБ, або від імені Фонду національного добробуту. При цьому санкції не будуть поширюватися на вторинний ринок суверенних зобов'язань.

Що відомо

  • 13 грудня 2020 року стало відомо, що хакери, яких пов’язують із російськими спецслужбами, організували масштабну кібератаку, яка мала за мету отримати доступ до інформації урядових агентств США.
  • 18 грудня 2020 року агентство з ядерної зброї та Національне агентство з ядерної безпеки США стали об'єктами атаки хакерів, пов'язаних з Росією.
  • За наявними даними, у межах шпигунської кампанії, яка тривала протягом кількох місяців, хакери змогли зламати комп’ютерні мережі Міністерства фінансів, Національного управління з телекомунікацій і інформації та інших держустанов, а також американської компанії з кібербезпеки FireEye, яка має як державні, так і комерційні контракти.
  • Об'єднана кіберкоординаційна група США 17 грудня наказала вимикати урядові комп'ютери, на яких встановлено вразливе програмне забезпечення від компанії Solar Winds.
  • Національний координаційний центр кібербезпеки (НКЦК) при Раді національної безпеки і оборони попередив про високий рівень кіберзагрози на тлі атаки на державні установи США, здійсненої хакерами, яких пов’язують із російськими спецслужбами.

На початок