"Скажене весілля-3" бореться зі стереотипами, тому зібрало 28 млн у прокаті: продюсерка Ірина Костюк

"Скажене весілля-3" бореться зі стереотипами, тому зібрало 28 млн у прокаті: продюсерка Ірина Костюк

"Скажене весілля-3" бореться зі стереотипами, тому зібрало 28 млн у прокаті: продюсерка Ірина Костюк

Комедія режисера Любомира Левицького "Скажене весілля-3" стартувала в прокаті 25 лютого і на початок березня за два вікенди прокату зібрала 18,5 мільйонів гривень, покривши витрати на створення стрічки, які складали 16 мільйонів гривень.

Всього ж третя частина франшизи про пригоди родини Середюків за п'ять тижнів показів у кінотеатрах заробила 28 мільйонів і 100 тисяч гривень. Продюсерка Ірина Костюк в ефірі Українського радіо розповіла про секрет успіху фільму та чи варто чекати на продовження цієї кіноісторії.

Продюсерка Ірина Костюк

Продюсерка Ірина Костюк

Ірино, коли ви планували, що будете робити прокат під час пандемії, чи розраховували, що бюджет окупиться?

Були різні думки, як і коли виходити, але ми якось "між крапельок" протиснулись, вийшли, мабуть, у найкращий час за дуже невеликої конкуренції, а також у тих умовах, що наш народ дуже скучив за веселими історіями, за народним кіно, за тим, щоб посміятися і півтори години гарно провести час.

Окрім пандемії, яка безпосередньо впливає на збір каси, від чого ще залежить бажання глядача йти у кіно?

Якби я знала формулу, то, мабуть, би кожен фільм, який ми робимо і видаємо в прокат, був би так само комерційно успішний.

Немає формули успішного кіно. Але комедії знімати важко, бо це один із найважчих жанрів. Але вони найбільш потенційно комерційно успішні. Тому що, якщо комедія вдала, якщо в тебе вийде достукатися до глядачів, то потенціал таких фільмів дуже великий. Тобто це таке масове комерційне кіно, на яке йде масова широка аудиторія, і це сприяє комерційному успіху.

Кадр з фільму "Скажене весілля-3"

Кадр з фільму "Скажене весілля-3"

Все починається з ідеї, потім продовжується сценарієм. Сценаристи мають бути талановиті і гарно писати комедії. І продюсери мають знати, куди піти, де взяти гроші, як їх правильно вкласти і за скільки зняти кіно, щоб воно було потенційно прибутковим і успішним. І наша франшиза — це взагалі єдина комерційно успішна українська трилогія. Ми повертаємо з процентами гроші Держкіно, які беремо на зйомки.

Як ви можете прокоментувати закиди, що фільм експлуатує стереотипи, містить ксенофобські погляди щодо людей ромської національності?

Наші фільми — це комедії, вони покликані на те, щоб висміювати стереотипи. Комедія — це чудовий інструмент, який у формі фільму може достукатися до найширшої аудиторії і донести меседж. Коли є фільми про війну, то ви маєте показати і війну, і ворога, і Гітлера, і свастику, але від цього фільм не стає фашистським.

Тому в нашому фільмі висміюються стереотипи. У першому фільмі ми сміялися зі свого побутового расизму, у другому — з ейджизму, а у третьому — зі стереотипного ставленням до ромів. Тому, щоб висвітлити цю проблему, ти маєш її показати, як є. Я думаю, багато людей себе впізнали. І доказом цього є наш успіх, наш бокс-офіс, який на рівні бокс-офісів голлівудського кіно. Ми ввійшли в топ-5 релізів цього року, де є голлівудські фільми, які зібрали велику касу, зокрема "Душа". І ми зібрали касу відповідно до них.

Чи плануєте зробити четверту частину фільму?

Оскільки ми, мабуть, є найулюбленішою франшизою глядачів, то, звичайно, було б з нашого боку дивно не продовжувати успіх і не розвивати всесвіт "Скаженого весілля".

Ми працюємо над контентом в рамках цієї франшизи, де ви знову будете бачити улюблених героїв в улюбленій Яблунівці. Можливо, буде "Скажене весілля-4", а можливо, і серіал. Побачите результати нашої праці наступного року, ми про них оголосимо, як тільки перестанемо вважати це комерційною таємницею.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше