Верховна рада не підтримала повернення пільгового тарифу на електроенергію

Верховна рада не підтримала повернення пільгового тарифу на електроенергію

Оновлено
Верховна рада не підтримала повернення пільгового тарифу на електроенергію

Верховна рада не підтримала постанову "Про вжиття невідкладних заходів спрямованих на повернення пільгового тарифу на електроенергію для населення за перші 100 кВт год" та введення річного мораторію на підвищення тарифів на енергоносії

Першу постанову підтримали 174 депутати.

"Проєктом постанови пропонується надати доручення Кабінету міністрів України невідкладно внести зміни до Фіксованих цін на електричну енергію для побутових споживачів", — зазначено у пояснювальній записці до документу.

За цим документом тариф на перші 100 кіловат мав становити 90 копійок

Читайте також: Що чекає на споживача у разі несплати за комунальні послуги. Розповідає Мін'юст

Як наголошується, прийняття проекту дозволило б зменшити ціни на електроенергію для найбідніших споживачів.

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг за результатами розгляду документу рекомендував парламенту не підтримувати запропонований законопроєкт у зв'язку з тим, що "вже реалізовано парламентські заходи реагування щодо питань, які пропонується врегулювати проектом постанови".

За проект постанови про звернення до уряду щодо скасування необґрунтованого збільшення вартості енергоносіїв та введення мораторію на 1 рік на підвищення тарифів на енергоносії, а також опалення та гарячу воду проголосували 153 депутати. Комітет також рекомендував не голосувати за цей документ.

Що відомо

  • Уряд збереже ціну на електроенергію для населення з 1 квітня на рівні 1,68 гривні за кіловат-годину.
  • Міністерство енергетики планувало підвищити тарифи на електроенергію для побутових споживачів задля "стабілізації ринку електричної енергії".
  • 18 січня Кабінет міністрів ухвалив рішення стосовно встановлення з 1 лютого 2021 року на період дії карантину ціни на природний газ на рівні 6,99 гривні за кубометр для побутових споживачів.
  • 22 січня Кабмін оголосив, що планує виділити 1,4 мільярда гривень з бюджету на виплату компенсацій за оплату електроенергії через скасування пільгових тарифів.
  • У Києві середньомісячна температура у лютому у порівнянні з січнем знизилась на 2,2 градуса. Через це вартість опалення в житлових будинках зросла в середньому на 2 грн за 1 м².

Читайте також

Чому Україна не може відмовитися від російської електроенергії. Пояснює заступник міністра

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок