У пошуках щастя: в Херсоні відбулась незвична театральна вистава

У пошуках щастя: в Херсоні відбулась незвична театральна вистава

У пошуках щастя: в Херсоні відбулась незвична театральна вистава UA: Херсон

Свідоцька вистава "Департамент щастя" відбулася у ляльковому театрі в рамках щорічного фестивалю "Лютий/Февраль". Її особливість у тому, що замість акторів на театральній сцені виступали чиновники.

У залі лялькового театру - дорослі глядачі різних професій. "Департамент щастя" - вистава, яка об’єднала у діалозі тих, хто створює у Херсоні Службу щастя, та тих, хто хоче зрозуміти, для чого вона та як працюватиме, розказує режисер Микола Гоманюк:

"Мета в чому полягає – нам треба розібратися з тим, що таке щастя для нас персонально, і з тим, як розуміють щастя ті люди, які нам можуть запропонувати вирішення наших особистих чи суспільних проблем".

Театральний фестиваль "Лютий/Февраль» започаткували у Херсоні 12 років тому. Режисер Андрій Май говорить, що сьогоднішня вистава незвичайна:

"Цей фестиваль спрямований, перш за все, на створення прямого діалогу і роботу в напрямках документального театру і нової драми. Для мене це буде така спроба в 34-й раз - спробувати в театрі працювати з документами на сцені і, в даному випадку, ми будемо намагатися документувати щастя".

Квиток на виставу коштував 50 гривень. Анастасія Маркелюк говорить, що серед глядачів у залі - й працівники адміністрації, і пересічні херсонці:

"Вистава більше зосереджена на глядацьку аудиторію старшого віку, тому що вона називається "Департамент щастя". Як ви знаєте, в Херсоні зараз триває відкриття такого департаменту. Деяка частина акторів – це самі члени ОДА з департаментів, дотичних до сфери культури".

Акторами вистави стали заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Богданович (саме він і координує роботу зі створення Служби щастя), заступниця голови ОДА з гуманітарних питань Світлана Чепига та начальник управління культури, молоді та спорту Михайло Линецький. Вони зізнаються, що до заходу не готувалися, для усіх них – це новий досвід.

"Це спонтанно і ми разом будемо намагатися визначити, що таке щастя і які критерії визначають рівень щастя на Херсонщині", - каже Михайло Линецький.

Світлана Чепига додає:

"Головна мета нашої команди – зробити так, щоб всі люди Херсонської області відчували себе дійсно щасливими".

Що ж таке Служба щастя та як визначатимуть рівень щастя у жителів області, розказує Андрій Богданович:

"Це структурний підрозділ адміністрації, який буде займатися вивченням рівня щастя жителів Херсонської області. Ми затвердили спеціальну методологію з розрахунку індексу щастя. Будемо вимірювати рівень щастя, розуміти завдяки цим розрахункам, що турбує людей, що їх робить щасливими, і потім пропонувати проєкти, які допоможуть цей рівень щастя підвищити".

"Така дуже добра започаткована традиція, що потрібно деколи і чиновників виводити на сцену, щоб на них подивилися ті люди, які прийшли у театр. Те, що у Херсоні є такий фестиваль, я давно знав і ми з паном Миколою Гоманюком говорили про те, що він повинен частково пройти і у нас", - говорить директор лялькового театру Віктор Гаврилюк.

Аліна Олефір, Ігор Педченко.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди