В Україні розпочнуть щеплення спортсменів перед Іграми у Токіо. Що відомо про вакцину

В Україні розпочнуть щеплення спортсменів перед Іграми у Токіо. Що відомо про вакцину

В Україні розпочнуть щеплення спортсменів перед Іграми у Токіо. Що відомо про вакцину AP

Для цього буде використана китайська вакцина CoronaVac.

Українські спортсмени, які відправляться на Олімпійські та Паралімпійські Ігри у Токіо, найближчим часом зможуть отримати вакцину від коронавірусу. Про це повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов під час брифінгу.

Очільник МОЗ повідомив, що вакцинувати спортсменів будуть китайською вакциною CoronaVac. Крім олімпійців та паралімпійців, розраховувати на неї можуть ще три соціальних групи.

"Також наших олімпійців та паралімпійців, які готуються до проведення Олімпіади в Токіо. Думаю, всі погодяться, що вони повинні бути захищеними. <...> Це те, що стосується вакцини компанії Sinovac, якою ми, починаючи з сьогоднішнього дня, починаємо щеплювати наших громадян", - зазначив Степанов.

Кого вакцинуватимуть препаратом CoronaVac

  • Маломобільних людей та соцпрацівників.
  • Працівників сфери освіти, що беруть участь у ЗНО.
  • Олімпійців та паралімпійців перед Іграми у Токіо.
  • Працівників поліції та збройних сил України.

Вакцина CoronaVac розроблена китайською компанією Sinovac. Її ефективність, згідно даних третьої фази досліджень, складає 83.5%.

Препарат CoronaVac прибув до України 21 березня. У понеділок, 12 квітня, її почали розподіляти по регіонам України.

Україна вже отримала 215 тисяч доз китайської вакцини, загалом очікується постачання 1.9 млн доз препарату. Кожен із пацієнтів повинен отримати два уколи.

Вакцинація українських спортсменів перед Токіо-2020: хронологія подій

Що відомо

  • В лютому МОЗ повідомив, що програма вакцинації в Україні розрахована на 2021-2022 роки. Нею передбачене щеплення 20.8 млн українців (мінімум 50% населення).
  • Частина країн, серед яких Литва, Угорщина, Сербія, Ізраїль та Непал, вже займаються вакцинацією спортсменів перед Олімпіадою та Паралімпіадою в Токіо.
  • В березні Китай запропонував учасникам Олімпіади-2020 та 2022 вакцину від коронавірусу.
Категорії
Стрільба з лукаКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спортДзюдоБадмінтонНастільний тенісТриатлонКінний спортПлаванняФехтуванняСтрільбаТенісВажка атлетика