У Кропивницькому до музею повернули три відреставровані ікони 18-20 століття

У Кропивницькому до музею повернули три відреставровані ікони 18-20 століття

У Кропивницькому до музею повернули три відреставровані ікони 18-20 століття фото обласного музею мистецтв

У Кропивницькому (8 квітня – ред.) до обласного музею мистецтв після реставрації повернули три ікони, датовані 18-20 століттям. Це – "Хрещення або Богоявлення Господнє", "Відсічення голови Святого Іоанна Предтечі" та "Богородиця Почаївська". Про це Суспільному розповіла директорка Тетяна Ткаченко-Суханова.

За її словами, разом з іконами відреставрували ще чотири графічних твори 19 століття. Роботи відновлювали у Харківській філії національного дослідного реставраційного центру України.

"Ікони та картини реставрували від одного до двох років. Реставрація була безкоштовною. В кожної з цих робіт своя історія, наприклад, ікони у свій час передали нам з деяких храмів. З понеділка (12 квітня ред.) почнемо чіпляти кріплення до цих робіт і готові показати їх нашим відвідувачам у сакральному залі музею".

У Кропивницькому до музею повернули три відреставровані ікони 18-20 століттяфото обласного музею мистецтв

Директорка сказала, що на реставрацію відвезли ще 13 робіт – це 2 ікони і 11 картин. "Ми не можемо просто так взяти і відвезти картини на реставрацію. Спершу звертаємося до реставраційного центру, надаємо фотографії і описи проблем, і вже потім, коли нам погоджують, відвозимо на реставрацію. Наприклад, невеликі ікони нам відновлюють у Харкові, великі в Одесі".

З часу створення музею відреставрували 215 творів – це ікони, живопис, графіка, скульптури. Нині у музеї налічується понад 17 тисяч експонатів.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше