Дмитро Чумак - чемпіон Європи з важкої атлетики. Він вирвав "золото" в останній спробі Сьогодні

Четверте "золото" України на турнірі в Москві.

Український важкоатлет Дмитро Чумак виграв "золото" чемпіонату Європи у ваговій категорії до 109 кілограмів - за сумою двоборства він підняв 407 кг! Українець завоював "золото" в поштовху та в сумі двоборства!

Для збірної України - це уже четверте "золото" на чемпіонаті Європи, який проходить у Москві. Перші три золоті медалі виграли жінки: у вагових категоріях до 55, 75 та 81 кілограма.

Вага до 109 кілограмів - олімпійська, тому результат Євро-2021 буде врахований в олімпійській кваліфікації.

Дмитро Чумак у ривку (перша вправа) показав четвертий результат, взявши 181 кілограм. З першої та другої спроби він не зміг взят вагу, і тільки з третьої спроби підняв 181 кілограм! Від найкращого результату українець відстав на 9 кілограм.

У поштовху Чумак здобув "золото" з результатом 226 кілограмів - цього якраз вистачило для чемпіонства у двоборстві! З першої спроби Дмитро підняв 220 кг, тоді була невдала спроба на 226 кг, а у вирішальному підйомі він зафіксував 226 кг! Зрештою, Чумак на один кілограм обійшов Хріста Хрістова з Болгарії!

Здавалося, що результат Чумака буде срібним, адже переможець у ривку, вірменин Сімон Мартіросян, заявив стартову вагу 227 кілограмів. Однак він з жодної з трьох спроб не зміг її підкорити! Відповідно, у нього немає результату.

Чемпіонат Європи. Чоловіки. Вага до 109 кг. Результат

1. Дмитро Чумак (Україна) - 407 кг (181 + 226)
  2. Хрісто Хрістов (Болгарія) - 406 кг (186 + 220)
  3. Тімур Нанієв (Росія) - 401 кг (184 + 217)

Для Дмитра Чумака - це уже третє "золото" в кар'єрі на чемпіонатах Європи. Усі три "золота" він здобув у трьох різних вагах - 2017 рік (до 94 кг), 2019 рік (до 102 кг), 2021 рік (до 109 кг).