Аліна Марущак - чемпіонка Європи-2021 з важкої атлетики. Це уже третє "золото" України

Аліна Марущак - чемпіонка Європи-2021 з важкої атлетики. Це уже третє "золото" України

Аліна Марущак - чемпіонка Європи-2021 з важкої атлетики. Це уже третє "золото" України

Українська важкоатлетка уперше виграла "золото" на Євро.

24-річна українка Аліна Марущак стала чемпіонкою Європи з важкої атлетики у ваговій категорії до 81 кілограму. Спортсменка з Хмельницького з перевагою у кілька кілограмів виграла "золото".

Вага до 81 кілограму - не олімпійська, однак Аліна Марущак останні кілька сезонів проводить саме у цій категорії. У 2020 році під час пандемії вона змагалася в онлайн-турнірі від світової федерації - здобула "бронзу".

А на чемпіонаті Європи-2021 в Москві Марущак впевнено розібралася з усіма опонентками. Навіть попри свою невелику вагу - усього 77.62 кг, найлегша у ваговій категорії.

У ривку Аліна підняла штангу вагою 109 кілограмів - найближча суперниця змогла підняти тільки 100 кілограмів. Відповідно, Марущак виграла "золото" у дисципліні, а також створила суттєвий гандикап для суми двоборства.

У поштовху українка в останній спробі взяла 131 кілограм - цього мало вистачити для "золота". Однак судді після перегляду її спроби не зарахували цю вагу. Відтак, Марущак залишилася з успішною спробою на 127 кілограмів - це "бронза".

Однак за сумою двоборства Аліна все одно з перевагою в п'ять кілограмів випередила найближчу суперницю та виграла "золото".

Чемпіонат Європи. Жінки. Вага до 81 кг. Результат

  1. Аліна Марущак (Україна) - 236 кг (109 + 127)
  2. Жоель Найо-Кечанке (Франція) - 231 кг (100 + 131)
  3. Ліана Гуюрджан (Вірменія) - 227 кг (98 + 129)

Сумарно Аліна Марущак виграла три медалі - "золото" двоборства, а також "золото" та "бронзу" в окремих дисциплінах. У медальний залік йде тільки результат двоборства.

Це уже четверта медаль для України на Євро-2021 у Москві - в активі українці три "золота" та "бронзи".

Хто вигравав медалі для України на Євро-2021 з важкої атлетики

Категорії
ФутболБіатлонЗбірна України з футболуЛегка атлетикаЛіга Чемпіонів з футболуТенісКомандні види спортуЧС-2022 з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо