Кропивницька психологиня розповіла, як визначити, чи готова дитина до школи

Кропивницька психологиня розповіла, як визначити, чи готова дитина до школи

Кропивницька психологиня розповіла, як визначити, чи готова дитина до школи
УНІАН

Роману Панченку з Кропивницького 5 років. В липні він відсвяткує свій шостий день народження, у вересні стане першокласником. Мама хлопчика до останнього сумнівалася, чи віддавати його цьогоріч до школи, тому що старший син Дмитро став першокласником у 7.

Підштовхнув до ухвалення рішення садочок, в якому наступного року для дітей цього віку групи не буде.

"Оскільки всі дітки йдуть до школи, групу просто розформовують і нам немає сенсу йти знову в садок. Я бачу по ньому, що він уже і самостійний, і сам за все береться, і робить, і все розуміє дитина, тому йдемо до школи. Вважаю, що вже готовий", – розповіла мама Ольга Панченко.

Кандидатка психологічних наук Інга Кузнєцова, яка 15 років є дитячою та підлітковою психологинею, назвала головні ознаки готовності малечі до навчання.

"Ознакою готовності є мотиваційна готовність. Це коли дитина каже, що вона йде до школи вчитися. Коли вчитися — це для неї цікавіше, ніж гратися. Це перше. Друге — це здатність дитини зосередитись на тому, що розповідає вчитель чи на тих завданнях, які вона виконує, здатність виконати їх. Є ще таке цікаве і важливе поняття, як готовність вольової сфери. Зараз нам намагаються довести, що навчання повинно бути цікавим і розважальним. Але навчання — це не розвага. Навчання взагалі пов'язане з таким важливим етапом розвитку, як здатність дитини сприймати слово “треба”, тобто мені треба виконати завдання".

На думку психологині, якщо дитина не може запам'ятати букви – це є однією з ознак неготовності до школи.

"Ознакою іноді стає, коли вона не може запам'ятати букви. Просто букви, як вони написані. Чи в неї дуже нестійка увага. Чи вона не може порахувати просто предмети. Це повинно насторожити батьків".

На думку Інги, оцінювати готовність дитини до школи мають шкільні психологи, адже ані батьки, ані педагоги в школі та вихователі в садку не можуть професійно відповісти на це, об'єктивно. Мають бути готові до навчання і батьки.

Саме на них лежить велика відповідальність створення правильних умов для розвитку дитини з самого її народження.

"Якщо у дошкільному дитинстві створюють розвивальне середовище — багато руху, сюжетно-рольових ігор. У молодшому віці — маніпулятивні ігри з предметами. Коли її моторна і сенсорна сфери задіяні, тоді підготовка до школи є добре. Якщо у дошкільному старшому віці дитина отримує контакт, скажімо так, з книжковим середовищем, середовищем букв і цифр, тоді в принципі, вона буде готовою до школи".

Читайте також

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди