Хмельницький речовий ринок перейшов працювати в онлайн. Як відбувається торгівля

Хмельницький речовий ринок перейшов працювати в онлайн. Як відбувається торгівля

Хмельницький речовий ринок перейшов працювати в онлайн. Як відбувається торгівля Фото: Суспільне.

Відсьогодні, 9 квітня, Хмельницький речовий ринок, що на Львівському шосе, перейшов на онлайн-торгівлю та торгівлю на виніс. Так він працюватиме, за словами заступника Хмельницького міського голови Романа Примуша, поки Хмельницький перебуватиме у «червоній» зоні.

Вранці 9 квітня більшість контейнерів на Хмельницькому речовому ринку закриті. На робочих місцях лише де-не-де є продавці.

Вікторія продає верхній одяг. Вона розповідає - намагається працювати онлайн, проте замовлень мало.

«Викидаємо в Інтернет фото. Списуємося з людьми. Люди нам кажуть, що вони хочуть, дають параметри. І або новою поштою відправляємо, або виносимо з базару, зустрічаємось із покупцем десь в місті, аби показати товар. Мусимо працювати на виніс, мусимо носитись. Куртки - це не носки, тому трохи важко», - розповідає жінка.

Більшість контейнерів на Хмельницькому речовому ринку закрилися на карантин. Фото: Суспільне. Поділля.Фото: Суспільне.

Більшість контейнерів на Хмельницькому речовому ринку закрилися на карантин. Фото: Суспільне. Поділля.

Уже шість років працює на речовому ринку пані Лариса. Зараз вчиться продавати по-новому.

«По Інтернету замовляють якусь річ, тоді підходять, дивляться, міряють і, якщо все добре, то купують. Але людей, які здійснюють так покупки, дуже мало. Та й узагалі останнім часом на базарі покупців набагато менше стало. Бізнес вже весь майже зруйнований», - скаржиться підприємниця.

На Хмельницькому речовому ринку вчаться торгувати по-новому. Фото: Суспільне. Поділля.Фото: Суспільне.

На Хмельницькому речовому ринку вчаться торгувати по-новому. Фото: Суспільне. Поділля.

Не вміє і не знає як продавати онлайн підприємниця Ірина. Жінка більше 15 років торгує на ринку, а зараз, через карантин, залишилася зовсім без заробітку.

"Як на мене, бізнесу вже немає. Вже все. Я взагалі зараз не торгую. Прийшла на ринок от, щоб прибрати в контейнері. Буду чекати, коли той карантин, нарешті, закінчиться", - розповідає пані Ірина.

Останнім часом на базарі покупців стало набагато менше, скаржаться продавці. Фото: Суспільне. Поділля.Фото: Суспільне.

Останнім часом на базарі покупців стало набагато менше, скаржаться продавці. Фото: Суспільне. Поділля.

Катерина має контейнер із чоловічим спортивним одягом. Зізнається, як працювати далі - не знає.

«Нам ніхто нічого не каже і ми самі нічого не знаємо. Як продавати людям? Виносити чи впускати людей в кіоск? Ми ж нічого не знаємо. Нам ніхто не прийшов і не пояснив умови нашої праці. От всі один на одного дивимося, а як працювати далі - не знаємо. От прийшов покупець, а я стою збоку і не знаю - пускати його чи не пускати», - розповідає жінка.

Підприємці скаржаться, що через низку карантинних обмежень, їхній бізнес майже зруйнований. Фото: Суспільне. Поділля.Фото: Суспільне.

Підприємці скаржаться, що через низку карантинних обмежень, їхній бізнес майже зруйнований. Фото: Суспільне. Поділля.

Заступник Хмельницького міського голови Роман Примуш пояснює - покупцям заходити на територію речового ринку заборонено. Торгівля може здійснюватися лише онлайн та за адресною доставкою. Чиновник додає - на сесії міської ради розглянуть можливі варіанти компенсації підприємцям збитків, яких вони зазнають.

«Ми зараз це питання опрацьовуємо. Розглядаємо питання звільнення від орендної плати тих підприємців, які орендують майно міської ради. Розглядаємо варіант звільнення від плати за землю, на якій встановлено тимчасові споруди за угодами, укладеними з міською радою. Що стосується сплати єдиного податку, то зараз також вивчаємо це питання. Розрізнити суб’єкти підприємницької діяльності, які працюють в карнатин і отримують доходи від тих, які не працюють і доходів не отримують досить непросто. Тому тут треба дуже виважено підійти до вивчення цього питання», - каже посадовець.

Що відомо

Читайте також

Хмельницький на карантині: що говорять ті, кого він стосується

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди