"Зашкодить репутації та інтересам". В Китаї відреагували на можливий бойкот США Олімпіади-2022

"Зашкодить репутації та інтересам". В Китаї відреагували на можливий бойкот США Олімпіади-2022

"Зашкодить репутації та інтересам". В Китаї відреагували на можливий бойкот США Олімпіади-2022 AP

І зазначили, що ситуація може загострити відносини між країнами.

Китай відреагував на інформацію щодо можливого бойкоту Сполученими Штатами зимових Олімпійських Ігор у Пекіні, які відбудуться у 2022 році.

Адміністрація чинного президента США Джо Байдена, за інформацією ESPN, мала розмову на тему можливого бойкоту Ігор-2022 з представниками інших країн. У США виступають проти політики порушення прав людини, яка спостерігається в Китаї.

Читайте також: Адміністрація Байдена обговорює можливість бойкоту зимової Олімпіади-2022 в Пекіні. У чому причина

Згодом представник Держаного департаменту США Нед Прайс наголосив, що питання бойкоту не стоїть на порядку денному. Хоча визнав, що влада США мала розмову на тему Олімпіади в Пекіні зі своїми союзниками.

В міністерстві закордонних справ Китаю зазначили, що якщо країни вирішать бойкотувати Ігри, це може призвести до серйозних наслідків. У тому числі погіршити відносини між країнами.

"Це не лише зашкодить репутації та інтересам США, але й зустріне супротив з боку китайського народу та вимагатиме рішучої відповіді з боку Китаю. Щодо так званої риторики про бойкот зимових Олімпійських Ігор у Пекіні, хотів би наголосити, що політизація спорту суперечить духу олімпійської хартії, а також шкодить інтересам усіх спортсменів".

Крім того, у Китаї упевнені, що міжнародне співтовариство, у тому числі і олімпійський комітет США, виступлять проти ідеї бойкоту Олімпіади.

Олімпійські Ігри в Пекіні пройдуть з 4 по 20 лютого 2022 року.

У чому звинувачують Китай?

  • Всі обвинувачення Китаю стосуються порушення прав людини, зокрема однієї з груп національних меншин - уйгурів.
  • Китай обвинувачують у злочинах відносно уйгурів: насильному використанні робочої сили, стерилізації та утриманні людей у концентраційних таборах.
  • В Китаї визнали існування концентраційних таборів, однак наголосили на тому, що в них розміщені ісламістські екстремісти, які загрожують національній безпеці країни.

Що відомо

  • В березні США, а також Європейський Союз, Канада та Велика Британія наклали санкції на Китай через обвинувачення у порушенні прав людини.
  • Протест проти проведення Олімпійських Ігор у Пекіні раніше висували правозахисні групи. Вони стверджують, що влада Китаю порушує права людини відносно національних меншин - уйгурів, а також жителів Тібету та Гонконгу.
  • Правозахисні групи мали зустріч з Міжнародним олімпійським комітетом щодо бойкоту Олімпіади в Пекіні. Проте МОК зайняв позицію нейтралітету.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів