Адміністрація Байдена обговорює можливість бойкоту зимової Олімпіади-2022 в Пекіні. У чому причина

Адміністрація Байдена обговорює можливість бойкоту зимової Олімпіади-2022 в Пекіні. У чому причина

Адміністрація Байдена обговорює можливість бойкоту зимової Олімпіади-2022 в Пекіні. У чому причина AP

Влада країни розглядає цей варіант через порушення прав людини в Китаї.

Адміністрація чинного президента США Джо Байдена обговорює можливість бойкоту зимових Олімпійських Ігор-2022, які відбудуться у Пекіні. Про це повідомляє ESPN.

Розмова на тему можливого бойкоту Олімпіади-2022 відбувається на рівні США із іншими країнами. Приводом для протесту проти Ігор у Пекіні є порушення прав людини в Китаї, зокрема політика місцевої влади відносно уйгурів - однієї із груп національних меншин.

Офіційний представник Державного департаменту США Нед Прайс, коментуючи ситуацію із можливим бойкотом Олімпіади, зазначив, що конкретних перемовин щодо бойкоту Ігор не було. Однак Сполучені Штати дійсно мали розмову на тему Олімпійських Ігор у Пекіні зі своїми союзниками.

"Частина нашого аналізу цих Олімпійських Ігор та роздумів з приводу неї будуть пов'язані з консультаціями з нашими партнерами та союзниками. До цих Ігор залишився ще деякий час. Не хотів би називати це часовими межами, але обговорення продовжуються. Звісно, хотіли б це обговорити, однак розуміємо, що скоординований підхід буде не лише в наших інтересах, але й в інтересах наших союзників та партнерів".

Раніше президент Сполучених Штатів Джо Байден виразив занепокоєння щодо ситуації у Китаї щодо прав людини. В лютому він мав розмову із лідером Китаю Сі Цзіньпінем, звернувши увагу на порушення прав людини в Сіньцзіні - автономному окрузі де, за повідомленням світових ЗМІ, знаходяться концентраційні табори, в яких перебувають понад мільйон уйгурів.

Олімпійські Ігри-2022 відбудуться в Пекіні з 4 по 20 лютого.

Читайте також: Північна Корея відмовилася від участі в Олімпіаді-2020 через коронавірус

Що відомо

  • Протест проти проведення Олімпійських Ігор у Пекіні раніше висували правозахисні групи. Вони стверджують, що влада Китаю порушує права людини відносно національних меншин - уйгурів, а також жителів Тібету та Гонконгу.
  • Правозахисні групи мали зустріч з Міжнародним олімпійським комітетом щодо бойкоту Олімпіади в Пекіні. Проте МОК зайняв позицію нейтралітету.
  • Китай відкидає звинувачення правозахисних організацій. В країні стверджують, що за пропозицією бойкоту Олімпіади-2022 лежать політичні мотиви.
  • Крім порушення прав людини, протест проти Олімпіади-2022 пов'язаний із високим забрудненням повітря в Пекіні.
  • Китай не вперше проводитиме Олімпійські Ігри. В 2008 році Пекін приймав зимову Олімпіаду.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1ХокейТрансляція ЧС з футзалу