Прем'єрку Норвегії оштрафували на понад 2 тисячі доларів за порушення карантину

Прем'єрку Норвегії оштрафували на понад 2 тисячі доларів за порушення карантину

Прем'єрку Норвегії оштрафували на понад 2 тисячі доларів за порушення карантину
Associated Press

Норвезька поліція заявила 9 квітня, що оштрафувала прем'єр-міністра країни Ерну Сольберг за організацію сімейного святкування в честь свого дня народження.

Як повідомляє Reuters, у поліції зазначили, що штраф становить 20 тисяч норвезьких крон (2352 долари).

Прем'єр-міністр, яка перебуває на посаді вже другий термін поспіль, минулого місяця вже вибачалася за організацію заходу на честь її 60-річчя. Тоді наприкінці лютого при святкуванні на одному з гірських курортів на ювілеї перебували 13 членів її сім'ї, попри заборону уряду на зібрання понад 10 осіб.

"Хоча закон однаковий для всіх, перед законом рівні не всі. Тому правильно виписувати штраф, щоб підтримати довіру широкої громадськості до норм про соціальні обмеження", — повідомили у поліції.

Поруч з цим, поліція не оштрафувала чоловіка Сольберг, який займався безпосередньою організацією свята. Так само не був оштрафований ресторан, де проходило святкування. У поліції виправдали таке рішення тим, що "Сольберг є лідером країни, і вона була в авангарді тих заборон, накладених на обмеження розповсюдження вірусу".

Зазначається, що Сольберг, на яку очікують виборчі перегони до парламенту цього вересня, послідовно виступала за введення суворих правил карантину, щоб стримати поширення коронавірусу, що позитивно вплинуло на епідситуацію в Норвегії. Це призвело до найнижчих показників зараження та смертності в Європі.

Попри це, в країні у першому кварталі 2021 року спостерігалося швидке зростання кількості інфекцій через нові мутації, що змусило уряд посилити обмеження наприкінці березня. 

За даними ourworldindata.org, станом на 8 квітня, у Норвегії зафіксовано близько 102 тисяч випадків коронавірусної хвороби COVID-19, загалом померло всього 684 особи, вакциновано вже понад 1,07 мільйона осіб.

Що відомо

  • 19 березня поліція Норвегії розпочала розслідування справи про можливе порушення карантинних обмежень прем’єркою країни Ерною Сольберг під час святкування нею дня народження. Сама ж чиновниця публічно перепросила за свою поведінку.
  • Круїзний оператор Norwegian Cruise Line Holdings Ltd заявив 5 квітня, що на момент відновлення у липні цього року поїздок з портів США, вимагатиме проведення обов'язкових антикоронавірусних щеплень для всіх пасажирів та членів екіпажу.
На початок