Валентин Васянович розповів, чому "Атлантида" не потрапила до шорт-листа "Оскара"

Валентин Васянович розповів, чому "Атлантида" не потрапила до шорт-листа "Оскара"

Валентин Васянович розповів, чому "Атлантида" не потрапила до шорт-листа "Оскара"
Кадр з фільму

Валентин Васянович розповів, чому його фільм "Атлантида" не мав шансу потрапити до шорт-листа премії "Оскар". В інтерв'ю виданню Flashforward Magazine режисер пояснив, що на це вплинули нові правила конкурсного відбору, які оголосила Американська кіноакадемія.

Фільм "Атлантида" привернув до себе увагу кіноспільноти після перемоги на 76-ому Венеціанському кінофестивалі – він став найкращим у секції "Горизонти". Пізніше картину висунули на кінопремію "Оскар" від України, але до короткого списку стрічка так і не потрапила.

За словами режисера Валентина Васяновича, команда "Атлантиди" передбачала таку ситуацію, коли дізналися, що Американська кіноакадемія оголосила нові правила конкурсного відбору.

"Усі попередні роки частину фільмів номінували академіки, а ще три були квотою виконавчого комітету, який налічував п'ятнадцять поважних кінематографістів. Серед них були такі відомі постаті, як Куарон, Павліковський тощо. Найчастіше фільми, що отримали "Оскар", були протягнуті саме комітетом. Вищезазначені режисери могли гідно оцінити авторський стиль у незалежному кіно. Цього року квоти скасували", – розповів Васянович.

Він пояснив, що відтепер усі номінанти – це результат голосування усіх академіків, що виросли на комерційному кіно й надають перевагу стрічкам, схожим на американські. За таких умов авторським фільмам тяжче отримати номінацію. Щоб привернути увагу до своїх робіт, їм потрібно протягом тривалого часу вливати кошти в промо та піар.

"В усіх цих перегонах є свої тонкощі. Ми ще тільки вчимося багатьма важливим моментам. Насамперед твоя персона має бути достатньо відома в Америці та Європі. Для цього потрібні великі гроші. Потужна піар-підтримка має супроводжувати людину не тільки протягом одного сезону, а декількох років", – пояснив режисер.

Читайте також

"Війна несе смерть і тільки любов може її перемогти". Огляд фільму "Атлантида" Валентина Васяновича

Вперше в історії церемонія премії "Оскар" пройде не лише в США

OscarsSoWhite. Як українські кіноексперти сприймають нові квоти американської кіноакадемії

На початок