В Україні зросла підтримка жорсткого локдауну — дані Рейтингу

В Україні зросла підтримка жорсткого локдауну — дані Рейтингу

Опитування
В Україні зросла підтримка жорсткого локдауну — дані Рейтингу
УНІАН

65% українців підтримують введення жорстких карантинних обмежень у разі збільшення захворюваності на COVID-19. Водночас це на 2% більше ніж у попередньому дослідженні.

Відповідні результати оприлюднені в опитуванні соціологічної групи "Рейтинг".

"65% опитаних підтримують запровадження "жорсткого карантину" (локдауну), 33% – не підтримують. З початку березня підтримка карантину зросла з 56 до 65%, останніх відносно більше серед мешканців центру, старшого населення, тих, хто боїться захворіти", — йдеться у повідомленні.

Згідно з ним, 77% підтримують закриття ресторанів та кафе в рамках "жорсткого карантину", 63% – закриття шкіл, 59% – дитсадків. Натомість закриття міського та міжміського транспорту не підтримують майже 70%. За останній місяць зріс рівень підтримки закриття закладів харчування, освітніх установ та транспорту.

За даними соціологів, 55% заявили, що будуть більше дотримуватися правил "жорсткого карантину" аніж весною минулого року. 17% – сказали, що робитимуть це менше, 26% – так само.

Крім того, 52% висловили хвилювання через можливість особисто захворіти на коронавірус, 47% – не мають таких побоювань. Щодо здоров’я своїх близьких та рідних хвилюються 83%, не хвилюються – 17%. За останні місяці рівень тривожності щодо стану свого здоров’я в умовах пандемії динамічно зростає. Найвищі показники хвилювання фіксують у старшій віковій групі та серед жінок.

Довідка. Опитування проводилося 6-7 квітня методом телефонного інтерв'ю з використанням комп'ютера на основі випадкової вибірки мобільних номерів серед 2,5 тисяч повнолітніх громадян на підконтрольній Україні території. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Помилка репрезентативності з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,0%

Що відомо

  • Згідно з попереднім дослідженням, 63% українців підтримували введення жорстких карантинних обмежень у разі збільшення захворюваності на COVID-19.
  • За даними "Рейтингу" 37% українців лояльні до вакцинації, натомість 41% її критикують. 38% опитаних готові зробити платне щеплення, а вакцинуватися безкоштовно готові 47%.
  • Станом на ранок 9 квітня в Україні підтвердили 19 676 нових випадків інфікування COVID-19, що на 257 випадків більше, ніж за попередню добу.
  • В Україні кількість ліжок із киснем для пацієнтів з COVID-19 досягла свого максимуму. Наразі зайнято вже понад 47 тисяч ліжок з 67 тисяч.
  • Міністерство охорони здоров'я 5 квітня оновило розподіл карантинних зон. Так, у "червоній" зоні досі знаходяться 10 областей та Київ, а в "жовтій" — лише Херсонська.
  • Прем'єр-міністр Денис Шмигаль оголосив про початок третьої хвилі пандемії коронавірусу в Україні.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Вибір редакції

На початок