37% українців лояльні до вакцинації, натомість 41% її критикують. 38% опитаних готові зробити платне щеплення, а вакцинуватися безкоштовно готові 47%.
Такі дані за результатами опитування наводить соціологічна група "Рейтинг".
"37% є лояльними до проведення щеплення від COVID-19 (26% – супер лояльні, 11% – лояльні). 41% – є критиками вакцинації (31% – супер критики, 10% – критики). Решта – так звані "нейтрали", — зазначено у дослідженні.
Так, серед критиків найбільше жінок віком від 18 до 49 років. Як відзначається, частіше до вакцинації критично ставляться люди, які не бояться захворіти або впевнені, що перехворіли.
38% опитаних готові зробити платне щеплення, а вакцинуватися безкоштовно готові 47%. У порівнянні з лютим показник збільшився - з 32% та 39% відповідно. Водночас половина респондентів не готова вакцинуватись навіть безкоштовно.
"Головними причинами чому люди не хочуть вакцинуватись від коронавірусу в Україні опитані вважають недовіру вакцині, яка зараз завезена та страх побічних ефектів (близько половини). Кожен п’ятий назвав причиною недовіру до влади в цілому та сумніви, що вакцина захистить від нових видів вірусу. 13% – недовіра до вакцинації як такої", — йдеться в опитуванні.
Водночас 57% українців готові безкоштовно вакцинуватися, якщо держава страхуватиме від побічних ефектів. 40% не хочуть робити щеплення навіть за такої умови.
Більше довіри в учасників опитування викликають вакцини, виготовлені у Великій Британії, США та країнах Європейського Союзу. Вакцинам, зробленим в Індії довіряють 30%, не довіряють – 45%, вагаються із відповіддю – 23%. Вакцинам з Китаю довіряють 17%, не довіряють – 35%. Найменше довіри в опитаних викликає російська вакцина: довіру їй висловили 19%, недовіру – 58%, вагалися з оцінкою – 24%.
"Зробити щеплення вакциною CovieShield висловили готовність 27%. Не хочуть робити щеплення цим препаратом – 67%. Хоча загалом вакцинуватись від COVID-19 більше готові старші опитані, у готовності вакцинуватись Covieshield ця тенденція зникає, особливо у категорії старших жінок. В цілому ті, хто не бояться захворіти, вірять у міфи про коронавірус і вакцини, менше готові вакцинуватись будь-якою вакциною", — повідомили соціологи.
Аудиторія: населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 1500 респондентів. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing --телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,5%. Терміни проведення: 18-19 березня 2021 р. Проект здійснено на замовлення Форуму здоров'я Зоряни Скалецької
Що відомо
- Серед людей, яким зробили щеплення проти коронавірусу, зафіксовано 587 легких побічних ефектів від препарату.
- Станом на ранок 25 березня в Україні підтвердили 16 669 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19, що на 2495 випадків більше, ніж за минулу добу.
- За добу 23 березня 15 097 людей отримали щеплення проти коронавірусу. Усього, з початку вакцинації першу дозу препарату отримали 137 026 людей.
- Вакцинована військовослужбовиця з Одеської області померла внаслідок гострої серцево-судинної недостатності. Такі висновки судово-медичної експертизи оприлюднили в пресслужбі Міністерства охорони здоров’я.
- Фахівці НАН України прогнозують збільшення кількості нових випадків COVID-19 у другій половині березня на рівні 11-15 тисяч хворих на добу.
- Прем'єр-міністр Денис Шмигаль оголосив про початок третьої хвилі пандемії коронавірусу в Україні.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу