П'ята сила природи. Вчені можливо відкрили нову фізичну взаємодію

П'ята сила природи. Вчені можливо відкрили нову фізичну взаємодію

П'ята сила природи. Вчені можливо відкрили нову фізичну взаємодію US Department of Energy

Вчені з лабораторії Фермі в США заявляють, що відкрили новий вид фізичної взаємодії, раніше невідомий науці.

Про це повідомляє The New York Times.

В ході експериментів над мюонамиНестабільна елементарна частинка з негативним електричним зарядом і спіном 1/2. Разом з електроном, тау-лептоном і нейтрино класифікується як частина лептонної родини ферміонів. в межах програми Muon g-2 у лабораторії електромагнітного прискорення Фермі у місті Батавія, штат Ілінойс, міжнародна група дослідників виявила нехарактерні коливання частинок, розігнаних до значних швидкостей.

П'ята сила природи. Вчені можливо відкрили нову фундаментальну силуUS Department of Energy

Лабораторія Фермі у Батавії

Дослідники припускають, що взаємодія мюонів може пояснюватися існуванням раніше невідомої сили та частинок, які пов'язані з нею.

Нове відкриття стало останнім в цілій серії багатообіцяючих результатів, отриманих в ході експериментів з фізики частинок в США, Японії та на Великому адронному колайдері (ВАК), який розташований на кордоні між Францією і Швейцарією.

Наразі наукою визнані чотири базові сили, на яких грунтується робота усіх законів фізики: гравітація, електромагнетизм, сильна та слабка ядерні взаємодіїСили, які відповідають за взаємодію частинок всередині атомів. Відкриття п'ятої сили може "перевернути з ніг на голову" так звану "стандартну модель", яка є основою для сучасної фізики, та пояснити багато фізичних явищ, наприклад, феномен постійного розширення Всесвіту та теорії темної енергії і темної матерії.

Наразі існує ймовірність, що показники експерименту є наслідком статистичної похибки, яка становить близько одного до сорока тисяч. Для того, щоб відкриття було остаточно визнане наукою необхідно, що вірогідність його помилки складала не більше одного до 3,5 мільйона.

Читайте також

  • Вчені зафіксували народження полярного шторму на Юпітері.
  • Італійські вчені розробили імплантат, який може дати штучний зір людям, які не можуть бачити.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди