Очільника МОЗ Чехії звільнили після відмови сертифікувати російську вакцину

Очільника МОЗ Чехії звільнили після відмови сертифікувати російську вакцину

Очільника МОЗ Чехії звільнили після відмови сертифікувати російську вакцину
QHA.com

Президент Чехії відправив у відставку міністра охорони здоров'я Яна Блатни після того, як він відмовився сертифікувати російську вакцину проти COVID-19 окремо від ЄС.

Про це повідомляє чеське видання Novinky.

Ян Блатни наполягав на тому, що вакцина проти COVID-19 російського виробництва Sputnik-V має бути сертифікованою до використання в Чехії лише після того, як відповідне рішення буде ухвалене регулятивними органами ЄС. Така позиція міністра зустріла жорстку критику з боку президента Чехії Мілоша Земана. Президент наполягав, що через критично повільні темпи вакцинації як в Чехії, так і в цілому в ЄС, рішення про застосування російської вакцини має прийматися на національному рівні.

7 квітня Земан підписав указ про звільнення Яна Блатни з посади міністра охорони здоров'я Чехії. Наступним указом на його місце був призначений Петр Аренбергер, керівник однієї з провідних лікарень Праги. Новий міністр охорон здоров'я вже заявив, що дозволить використання російської вакцини в рамках клінічних випробувань на добровольцях, для чого, на його думку, достатньо рішення чеських органів.

Прем’єр-міністр Чехії Андрей Бабіш заявив, що відставка Блатни не пов’язана з його позицією щодо російської вакцини, і Чехія не реєструватиме її окремо від ЄС. Головною причиною звільнення міністра він назвав "різні підходи до управління охорони здоров’я, в тому числі зайва бюрократія в міністерстві".

Що відомо

  • Наприкінці березня прем'єр-міністр Словаччини Ігор Матович заявив про свою відставку на тлі скандалу з реєстрацією російської вакцини "Спутник V".
  • Наприкінці березня бразильська державна агенція з санітарного нагляду (Anvisa) вдруге призупинила розгляд заявки щодо реєстрації російської вакцини "Спутник V".
  • Угорщина стала першою країною-членом Європейського союзу, як сертифікувала російську вакцину проти COVID-19.
  • У січні президент Мексики Андрес Мануель Лопес Обрадор захворів на COVID-19 та заявив про наміри обговорити з президентом Росії Володимиром Путіним постачання російської вакцини до Мексики.
  • Президент Аргентини Альберто Фернандес, який раніше прищепився російською вакциною "Спутник V", отримав позитивний результат антиген-тесту на COVID-19.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок